Ваня Стамболова за трети път атлет на България

За втора поредна година и общо трети път в кариерата си Ваня Стамболова стана атлет №1 на България. В традиционната анкета на списание „Атлетика” Ваня изпревари само с 5 точки Ивет Лалова (335 срещу 330). Напълно според очакванията двете финалистки от световното първенство в Дегу бяха посочени или на първо или на второ място от всички участници в допитването. В крайна сметка Стамболова, която завърши шеста на 400 м с препятствия в шампионата на планетата, но също бе четвърта на 400 м на европейското в зала през март, спечели изключително оспорвания дуел благодарение на 20 първи места срещу 15 на Лалова. През 2011-а, в Рабат (Мароко), Ваня постави нов национален рекорд на 400 м с пр (53.68), който й отрежда пето място в световната ранглиста за сезона. Възпитаничката на треньора Георги Димитров стана първа на 400, 400 м с пр. и 4х400 м във втора дивизия на европейското отборно първенство и балканска шампионка в двете бягания на една обиколка – гладко и с бариери.