Две звездни атлетически бебета се очакват през 2026 година
Олимпийските златни медалистки Сидни Маклафлин-Леврон (САЩ) и Джазмин Камачо-Куин (Пуерто Рико) ще станат майки за първи път през 2026-а г.
Двете елитни състезателки стратегически решиха да използват тази година, в която няма световно първенство на открито или олимпийски игри, за да родят.
И двете нямат намерение да се оттеглят от атлетиката след бременностите, като целта им е да се завърнат към елитните състезания през 2027 г. и да участват на Олимпийските игри в Лос Анджелис през 2028 г.

Сидни е двукратна олимпийска шампионка на 400 м с препятствия от Токио 2020 и Париж 2024.
26-годишната американка има и още два златни медала от същите олимпийски игри с щафетата на САЩ на 4х400 м.
Тя държи и световния рекорд на 400 м с препятствия с 50.37, а през 2025-а стана световна шампионка на 400 м с фантастичните 47.78 само на 18 стотни от легендарни световен рекорд на Марита Кох (ГДР) – 47.60 от 1985-а година.

Джазмин, която става на 30 години на 21 август 2026-а, пък е олимпийска шампионка от Токио 2020 на 100 м с препятствия и взе бронз на игрите в Париж 2024, като със сигурност иска да върне титлата си в Лос Анджелис 2028.
sportal.bg




































