БНТ 3 ще излъчва директно европейското първенство в зала

Европейското първенство за мъже и жени в зала в Апелдоорм, Нидерландия ще се проведе от 6 до 9 март в участието на седем български атлети.
Българската национална телевизия ще излъчи всичко интерестно директно по канала БНТ 3.

Предаването днес (6 март) започва от 19:20 часа, а ето какво написа в профила си във Фейсбук коментаторът Евгени Николов:
От днес до неделя Царицата на спортовете отново ще се опита да завладее Европа. 600 от най-добрите състезатели на континента се събират в нидерландския град Апелдоорн, за да покажат най-красивото лице на леката атлетика. 7 българи ще дадат 100% усилия в стремежа да докажат, че са част от европейския елит. За първи път от доста години можем да погледнем към европейския шампионат с надежда за бъдещето, защото петима от тях са на възраст 19-20 години. Стискайте палци на Пламена Миткова, Gabriela Petrova, Bojidar Petkov, Tihomir Ivanov, Лъчезар Вълчев, Никола Караманолов и Христо Илиев да реализират огромния труд, който са положили, заедно с техните треньори Ivaylo Rusenov, Атанас Атанасов, Димитър Карамфилов, Viktor Ninov, Красен Цонев, Петрана Чамова и Valia Demireva. Напред, лъвчета! Даваме ви цялата си положителна енергия, за да реализирате мечтите си!
А по станала вече традиция БНТ 3 ще ви направи свидетели на уникалната надпревара във всички 27 дисциплини на шампионата. В следващите 4 дни, повече от 25 часа ще си говорим за атлетика. Започваме тази вечер в 19:20 ч. Бъдете с нас и пожелайте успех на българските асове в Царицата на спортовете.