Две победи за Галина Николова на турнира „Григор Христов – Гришата“

Шестото издание на турнира „Григор Христов – Гришата“ събра атлети, спортни журналисти и млади таланти в шестото си издание, което се проведе на 4 май 2022-а.

На днешния ден известният спортен журналист, който почина през 2015-а, щеше да навърши 84 години. Гришата бе българинът посетил най-много атлетически състезания, а през 2004-а година написа книгата „На „Царицата“ с признание и любов“, която бе посветена на 80-годишнината на БФЛА.

Основните стартове на турнира бяха на скок височина и скок дължина, дисциплините, към които Григор Христов имаше слабост.

Галина Николова (Павел Павлов – Враца) победи и на двете дисциплини при жените. Бившата елитна спринтьорка от националния отбор постигна 1.70 в скока на височина и 5.87 в скока на дължина.

В дисциплините при мъжете доминираха юноши. Първите четирима в скока на височина бяха от „Спринт – Червен бряг“, а Янислав Илиев заслужи победата с 1.90. В скока на дължина Васил Русенов (Локомотив – Пловдив) оглави класирането с 6.50 две седмици преди да навърши 17 години.

В програмата на турнира имаше и 110 м с препятствия за юноши под 18 години, където първенец стана Борислав Попгеоргиев (Локомотив – Пловдив) с 14.5 (ръчновремеизмерване).

Близо 100 подрастващи атлети от цялата страна се състезаваха на трибой, а победители бяха Мехмед Мехмед (Атлетик – Хасково) и Карина Стоилова (ЦСКА – София).

Участници от Сърбия и Северна Македония направиха състезанието международно.

Турнирът започна със състезания за спортни журналисти, приятели на Гришата и ветерани-атлети. Участниците на олимпийски игри Николай Атанасов-Джоко, Ивайло Русенов и Цветелина Кирилова също се включиха в състезанието, както и предствители на повече от 10 медии, които мериха сили на 100 м, 800 м, скок дължина от място и гюле.