Три титли за Вероник Жекова при момичетата под 16 години

Националните шампионати за мъже и жени, момичета и момчета под 16 години се провежда във Велико Търново от 4 до 6 юни.

Три златни медала спечели Вероник Жекова (Супер спорт – Варна) още в първия ден на състезанието (5 юни).

Варненката победи на финала на 100 м с 0.01 секунда Анна Миланова (Ивет Лалова Спринт Академи – София) с 12.94 срещу 12.95. Трета е съотборничката на Жекова – Деница Узунова, която се пребори за третото място с Пламена Стоянова (Дунав – Русе) с 13.03 срещу 13.05 сек.

Вероник Жекова спечели три златни медала на 5 юни във Велико Търново, като участва в серии и финали на 100 м и 100 м с препятствия и във финала на 4х100 м с отбора на „Супер спорт“ – Варна

Вероник спечели и на 100 м с препятствия с 14.84 сек. и се справи с шампионката на 60 м с препятствия в зала Марта Бахарова (КЛАСА), която бяга 14.98 сек.

Трета на хърделите е Сияна Бръмбарова (Енерджи – Пловдив) – 15.23 сек.

Отборът на „Супер спорт“ – Варна на 4х100 м донесе и третата титла на Вероник Жекова, като заедно с Виктория Чанкова, Даня Захариева и Деница Узунова финишираха за 50.50 сек. пред квартета на „Ботев“ – Пловдив – 51.22 сек. От първа серия на щафетите четворката на „Радуканови“ – Видин се окичи с бронзовите медали с 51.50 сек.

Отляво: Анна Миланова, Вероник Жекова и Деница Узунова

Боян Хаджитодоров (Павел Павлов – Враца) стана шампион на 100 м с препятствия при момчетата под 16 години с 14.57 сек. (-2.3), като на финала интригата бе за второто място, което спечели Стефан Стоянов (Дунав – Русе) 15.03 сек. срещу 15.04 сек. на Пламен Аршев (Супер спорт – Варна).

Хаджитодоров бяха 14.45 (0.1) сек. в среиите на дисциплина, а преди това бе и втори на скок дължина с 6.24 м. Убедителен шампион там стана Християн Георгиев (Ботев – Пловдив) – 6.60 м, а бронзът бе за Денислав Желязков (Радио 999 – Ямбол) – 6.00 м.