Василев и Петрова са първи при юношите и девойките в планинското бягане

Балканската шампионка Ясна Петрова (Русе Кар) и Константин Василев-младши (Стратеш Атлетик – Ловеч) спечелиха националните титли на планинско бягане при девойките и юношите под 20 години в Челопеч на 24 април.

Трасето на състезанието бе с дължина 6.3 км за девойките и юношитеи  изкачваше склоновете на Стара планина, а старт-финалът бе в центъра на община Челопеч.

Константин Василев
Ясна Петрова

Петрова, която е балканска шампионка за девойки под 20 години в тази дисциплина през 2020-а, също класата с втора национална титла при девойките и резултат 29:59 мин. Нейна подгасничка стана Стефани Йолова (Стратеш Атлетик – Ловеч) – 30:56, а бронзът отиде при Лора Христова (Стратеш Атлетик – Ловеч) – 31:34.

При юношите Василев взе първата си титла на планинско бягане с 26:01 мин. Калоян Атанасов (Мисиониос – Търговище) е вицешампион с 26:47 мин., а Даниел Пешков (Стратеш Атлетик – Ловеч) зае третото мяасто с 27:08.

Стартът на девойките

Резултатите на девойките вижте тук

Резултатите на юношите тук

На 25 април в Златица ще се проведе националния шампионат по планинско бягане дълга дистанция по трасе 31 км, както и шампионата в тези дисциплини при юношите и девойките под 18 год., и момичета и момчета под 16 години.

Снимки: списание „Атлетика“