Митко Ценов и Маринела Нинева са първи в Койнаре

Десетки от най-добрите ни бегачи участваха в 29-ото издание на традиционните атлетически пробези в памет на Димитър Върбанов – Митето на 13 март в Койнаре.

Тазгодишното трасе бе тип крос кънтри с дължина 1000 метра.

Многократните шампиони на България Митко Ценов (Митко Ценов рънинг тийм – Мездра) и Маринела Нинева (Локомотив – Дряново) спечелиха 6 км в масовия старт, който включваше мъже, жени, ветерани и любители на бягането.

Масовият старт в Койнаре

Ценов следваше 5 км бившия си треньор Йоло Николов (Орхание – Ботевград) и в последния километър показа добрат си форма и финишира за 18:42.8 мин. 37-годишният Николов завърши втори за 18:54.9, а шампионът на България на полумаратон и маратон Исмаил Сенанджи (Евър – Варна) е трети с 19:26.64.

Призьорките при жените

Нинева също нямаше конкуренция и регистрира време 22:31.1, като нейни подгласнички бяха Моника Георгиева (Локомотив 55 – Горна Оряховица) – 22:58.0 и Михаела Ботнари (Молдова) – 23:16.0.

Ето и тройките в другите възрастови групи:

Юноши под 20 години – 3 км:

  1. Владислав Стефанов (Олимпия – Враца) – 10:03.8
  2. Чудомир Черногоров (Евър – Варна) – 10:06.9
  3. Николай Кауфман (ЦСКА) – 10:38.5

Девойки под 20 години – 2 км:

  1. Павлина Андреева (Загорец – Нова Загора) – 7:52.5
  2. Марияна Мутафова (Атлетик 90 – Луковит) – 8:02.6
  3. Дуйгу Адилова (Нови Пазар) – 8:07.8

Юноши под 18 години – 3 км:

  1. Мартин Атанасов (Евър – Варна) – 10:15.0 мин
  2. Емил Веселов (Спартак – Койнаре) – 10:20.4
  3. Калоян Иванов (Плевен 2014) – 10:31.4

Девойки под 18 години – 2 км:

  1. Михаела Гаврилова (Балкан – Ботевград) – 7:55.8
  2. Валентина Иванова (Шумен) – 8:22.2
  3. Ивайла Ченкова (Орловец 93 – Габрово) – 8:23.9

Момчета под 16 години – 2 км:

  1. Георгий Можейко (Сити Рън – София) – 6:57.6
  2. Илиян Петков (Атлетик 90 – Луковит) – 7:13.0
  3. Ашкън Али (Добруджа 99 – Добрич) – 7:22.1

Момичета под 16 години – 1 км:

  1. Християна Стоименова (Балкан – Ботевград) – 3:13.8
  2. Аделина Павлова (Шумен) – 3:15.9
  3. Ме;ани Венциславова (Митко Ценов Рунинг тийм – Мездра) – 3:27.4

Момчета под 14 години – 1 км:

  1. Матей Симеонов (Сити рън – София) – 3:39.7
  2. Влад Табакари (Молдова) – 3:39.9
  3. Ангел Дарандашев (Атлетик 90 – Луковит) – 3:41.6

Момичета под 14 години – 1 км:

  1. Полин Пасева (Орловец 93 – Габрово) – 3:43.8
  2. Христина Тодорова (Черно море Атлетик – Варна) – 3:47.9
  3. Белослава Савова (Евър – Варна) – 3:52.0
Share Button