Ласицкене и Сидорова са шампиони на Русия + резултати

Трикратната световна шампионка в скока на височина Мария Ласицкене без проблем спечели националната титла на своята страна.

За това й стигнаха 1.94 м. Настинката, която изкара Ласицкене след турнира „Руска зима“, със сигурност е оказала своето влияние. Втора завърши 18-годишната Мария Кочанова с личен резултат – 1.91 м. Трета е със същия резултат Кристина Корольова.

Световната шампионка в овчарския скок Анжелика Сидорова, която води в световната ранглиста за сезона, този път спечели с 4.75 м. След това тя направи и три неуспешни опита на 4.90 м. Полина Кнороз е втора с 4.65 м, а Олга Мулина е трета с 4.55 м. Голямото разочарование тук бе за младата Аксана Гатаулина, която не успя да премине началната височина от 4.45 м.

В бягането на 60 м с пр. Артьом Макаренко спечели титлата със 7.69 сек, след като основният му конкурент Константин Шабанов бе отстранен след фалстарт. При жените Ксения Лабигина взе златото с 8.20 сек.

На 60 м гладко бягане при жените Кристина Макаренко прелетя дистанцията за 7.17 сек. При мъжете най-бърз бе Игор Образцов с 6.59 сек, въпреки лошия старт, който направи.

Страхотно бягане се получи на 3000 м при жените, където досегашната шампионка Елена Коробкина беше решена да защити титлата си и предприе мощна атака километър преди финала, но в крайна сметка бе изпреварена в последните метри от Светлана Апалачкина – 8:45.66 мин срещу 8:46.03 мин. При мъжете на същата дистанция Владимир Никитин отвя конкуренцията и спечели с отличен резултат – 7:54.33 мин.

Трети резултат в света за сезона постигна Александра Гуляева в бягането на 800 м, след като се наложи с 1:59.90 сек. При мъжете надпреварата бе по-равностойна, като Игор Ращупкин удържа на атаката на Константин Холмогоров и триумфира с 1:48.16 мин.

Много оспорвано беше и бягането на 400 м при жените. Тук Полина Милер наложи много бързо темпо, но накрая бе застигната от Екатерина Ренжина. И така – 52.04 сек за Ренжина, 52.12 сек за Милер – и двата резултата са лични за атлетките. При мъжете само три стотни донесоха победата на Егор Филипов – 47.33 сек.

В тласкането на гюле при мъжете Александър Лесной прави много силен сезон и отново се приближи плътно до 21 метра – 20.96 м, като изпревари с метър втория. Миналогодишният победител Максим Афонин не можа да защити титлата си, след като в навечерието на шампионата получи контузия. При жените тук най-далеч изпрати гюлето Алена Гордеева – 17.33 м.

В скока на дължина 20-годишният Данил Чечела спечели с личен рекорд от 7.96 м. При жените Елена Соколова направи хубаво състезание и убедително е първа с 6.70 м.

След травма постепенно във форма се завръща Тимур Моргунов, който спечели титлата на Русия в овчарския скок, макар и с не толкова силен резултат – 5.55 м.

При мъжете в скока на височина се наложи вицесветовният шампион Михаил Акименко с 2.31 м. Той на три пъти бе на косъм да преодолее и 2.34 м, но не успя. Втори остана Даниил Циплаков с 2.28 м.

Светлана Аплачкина спечели второто си злато (след 3000 м) на 1500 м с 4:15.74 мин. Направи го по идентичен начин, като буквално в последните метри успя да изпревари отново Елена Коробкина (4:15.81 мин). На същата дистанция при мъжете състезателите предложиха тактическо бягане, като всичко се реши в последните 400 м, където най-бърз бе Константин Похотников с 3:46.11 мин, като бе по-бърз с 8 стотни от Алексей Бутранов.

В тройния скок нямаше силни резултати. При жените шампионка стана Даря Нидбайкина с 13.99 м, а при мъжете – Дмитрий Чижиков с 16.80 м.