Сливен и Локомотив – Пловдив са отборните победители на националния шампионат за юноши и девойки

Националният шампионат за юноши и девойки под 20 години се проведе на 30-31 януари в зала „Асикс арена“ в София.

По новата наредба на БФЛА във всички състезания за юноши и девойки под 20 години и за мъже и жени се прави отборно класиране. Точките са на базата на първите осем във всяка дисциплина като шампионът носи 8 точки, вторият 7 и т. н.

В изминалото състезание юношите на атлетически клуб „Сливен“ печелят отборноти класиране с 56 точки следвани от „Атлетик“ – София – 39 и „Локомотив“ – Пловдив – 35. Цели 38 клуба при юношите са класирали атлети в осмицата.

При девойките лидер е отборът на „Локомотив“ – Пловдив с 56 точки пред „Атлетик“ – София – 36 и Сливен – 27. Т.е. местата в първата тройка при юношите в разместена. 36 клуба са вкарали атлетки в осмицата на шампионата.

Вижте пълното отборно класиране при юношите тук

При девойките тук

Share Button