Пламена Миткова отново премина над 6 метра в скока на дължина

Атлетката от „Локомотив“ – Пловдив Пламена Миткова постигна най-силния резултат при девойките под 18 години на националния шампионат за тази възраст в първия ден (23 януари) на състезанието в зала „Асикс арена“ в София.

Миткова направи три опита над 6 метра с 6.04 (1-и опит), 6.10 (4-и опит) и 6.00 (6-и опит). Пламена откри сезона преди седмица с победа при жените на турнир „Академик“ на 16 януари и постижение 6.21, което е номер 1 при девойките в тази възраст в Европа и номер 2 в света.

Нейни подгласнички на националния шампионат бяха Пламена Чакърова (Ботев – Пловдив) – 5.55 и Петя Бозукова (Ботев – Пловдив) – 5.53.

Всичките 12 финалистки постигнаха резултати над пет метра, а в квалификациите участваха 36 атлетки.

Миткова помогна и на отбора си „Локомотив“ – Пловдив да вземе и сребърните медали на щафетата 4х200 м.

При юношите шампион стана специалистът на скок височина Божидар Съръбоюков (Хеброс – Харманли) с 6.97 пред Васил Русенов (Локомотив – Пловдив) – 6.48 и Димитър Тосков (Вучето – Самоков) – 6.38.

Извън класирането шампионът на България Борис Линков (Славия) показа отлична форма и „закова“ – 7.85 – осмо постижение в Европа при мъжете.

Призьорите на овчарски скок

Виктор Ценков (Бургас 98) спечели титлата на овчарски скок при юношите с 3.90. Негови подгласници бяха Юлиян Минчев (Тракия 96 – Пловдви) – 3.70 и Теодор Атанасов (Дунав – Русе) – 3.40.

Извън класирането Евгени Енев (КЛАСА) за първи път покори 5.00, а Алекс Любенов (Приорити спорт) преодоля 4.80.

В овчарския скок при девойките титлата бе за Стелияна Петкова (Приорити спорт – София) – 2.60 пред Лора Генова (Дунав Русе) 2.40 и Кристияна Тодорова (Тракия 96 – Пловдив) 2.20.

Снимки: Десислава Комарова