Преди балканския шампионат: Ефтимова – 11.75 на 100 м, Елена Митева – 13.74 на 100 м с препятствия

Две от националните ни състезателки, които ще участват на балканския шампионат в Клуж Напока, Румъния на 19-20 септември провериха формата си на турнира в Белинзона, Швейцария на 15 септември.

Инна Ефтимова зае седмото място на 100 м с 11.75 (-0.5), а Елена Митева бе шеста на 100 м с препятствия с 13.74 (0.0).

Митева спечели националните титли на 100 м с препятствия и седмобой този година, а резултатът й 13.30 на препятствия бе най-силното постижение на националния шампионат за мъже и жени.

Инна Ефтимова

Ефтимова стана двойна национална шампионка на 100 м и 200 м в София, а най-добрите й резултати през тази година са съответно 11.41 и 23.50.

Инна бе двукратна балканска шампионка на 100 м и 200 м през 2018-а, а на следващата година тези две титли бяха завладяни от Ивет Лалова-Колио.Вижте кои български атлети се състезават на балканския шампионат в Клуж Напока тук https://www.atletikabg.com/2020/09/17/30-българи-на-балканския-шампионат-за-мъ/