30 българи на балканския шампионат за мъже и жени

Балканският шампионат за мъже и жени ще бъде на 20-21 септември 2020-а в Клуж Напока, Румъния.

Тридесет български атлети ще представят националния отбор. Ред тях е и атлет номер едно на България за 2015-а година Габриела Петрова (скок дължина и троен скок) и националният рекордьор на 3000 м стипълчейз Митко Ценов, който ще се състезава в коронната си дисциплина.

През миналата седмица Маринела Нинева спечели балканската титла на маратон, а Венелин Георгиев на 200 м при юношите под 20 години. Двамата също са в отбора за балканския шампионат за мъже и жени.

В Клуж Напока ще бъдат и определени най-добрите атлети на АБАФ (Асоциацията на балканските атлетически федерации) за 2020-а година, тъй като тази година организацията няма да проведе традиционата си гала заради пандемията от коронавирус.

Президентът на Световната атлетика сър Себастия Коу бе на балканския шампионат в Правец през 2019-а и се очаква да награди най-добрите атлети на Балканите и в Клуж Напока на 21 септември

Най-добрите атлети на Балканите ще бъдат определени по сравнителната таблица на Световната атлетика (по Божидар Спириев), като призьорите при мъжете и жените ще получат по 3000 евро.

Очаква се на балканския шампионат да присъства сър Себастиян Коу – президент на Световната атлетика, който ще връчи големите награди заедно с президента на АБАФ, европейската и българската атлетика Добромир Карамаринов.

Ето и българския състав за Клуж Напока:

Мъже:

Светлин Иванов – 100 м

Петър Пеев – 100 м и 200 м

Венелин Георгиев – 200 м

Мартин Балабанов – 1500м.

Мико Ценов – 3000 стипълчейз

Станислав Станков – 110 м с препятствия

Радин Вълчев – 110 м с препятствия

Борис Линков – скок дължина

Христо Банков – гюле

Никола Михов – чук

Евгени Енев – овчарски скок

Деан Гемижев – диск

Марк Славов – копие

Васил Власов – десетобой

Жени:

Инна Ефтимова – 100 м и 200 м

Елена Митева – 100 м и 100 м с препятствия

Лиляна Георгиева – 800 м и 1500 м

Девора Аврамова – 3000 м

Маринела Нинева – 5000 м

Силвия Георгиева – 3000 м стипълчейз

Кристина Борукова – 400 м с препятствия

Божидара Гатева – 400 м с препятствия

Габриела Петрова – скок дължина и троен скок

Милена Миткова – скок дължина

Екатерина Димова – чук

Димана Йорданова – троен скок

Йова Петрова – овчарски скок

Яна Копчева – гюле и диск

Михаела Петкова – копие

Ива Александрова – седмобой

Share Button