Дни до третото издание на Луковит рън
Третото издание на „Луковит рън“ ще бъде на 16 август с традиционното трасе от центъра на града до пещера „Проходна“.
Състезанието трябваше да бъде на 22 март, а по-късно бе отложено на 9 май, но поради извънредното положение тогава поради епидемията от коронавирус, бе изместено отново на 16 август.
Програма на състезанието включва открита тренировка в близост до пещера „Проходна“ на 15 август и занимание по „Детска атлетика“ на площада в център на града – вечерта същия ден.
Основното състезание е предвидено със старт 9:00 часа, за да се избегне горещото време на 16 август.

Луковит и околностите предлагат няколко туристически атракции, които заслужават да се видят, а в града ще се проведат още две атлетически събития до края на година – традиционния крос „Луковитски моми“ на 17 октовври и националния шампионат по крос кънтри на 31 октомври.





































