1-2-3 за Сливен в хоризонталните скокове при юношите, личен рекорд и злато за Пламена Миткова на скок дължина – 6.00

Трима скачачи от Сливен си разпределиха медалите в двата хоризонтални скока на националния шампионат за юноши и девойки под 20 години в София.

Димитър Ташев (злато), Орлин Орлинов (сребро) и Мартин Точев (бронз) окупираха почетната стълбичка два пъти. Ташев спечели златото на троен скок в следобяда на 25 юли (събота) с 14.74 пред Орлинов – 14.43 и Точев – 14.37.

Точно същото класиране се повтори след няколко часа в предиобеда на 26 юли. Този път Димитър спечели само с 1 сантиметър пред Орлин със 7.05 срещу 7.04. Светослва отново бе трети с 6.81. В двата скока извън класирането участваше Лъчезар Вълчев (Лудогорец – Разград), който постигна 14.43 на троен скок и 6.74 на скок дължина.

Награждаването на двата скока се извърши наведнъж, а участниците се сдобиха с по два комплекта медали от един и същи цвят.

Силен резултат на скок дължина постигна шампионката Пламена Миткова (Локомотив – Пловдив), която „закова“ в последния си опит 6.00. Вивиан Кръстева (Рилски атлет – Самоков) остана само на сантиметър от личния й рекорд и постигна 5.69 за второто място. Александра Янева (Супер спорт – Варна) е бронзовата медалистка с 5.58.

15-годишната Миткова добави още един златен медал с щафетата 4х100 м на „Локомотив – Пловдив“, а на 200 м бе втора с 25.55.

Стефани Василева (Джордан – Благоевград) спечели на троен скок при девойките с 11.73 пред Петя Софийска (Локомотив – Пловдив) 11.65.

Снимки: Илиан Телкеджиев, lap.bg