Планинско и шосейно бягане следващия уикенд в София

Две състезания с добър награден фонд ще бъдат във фокуса на професионалисти и любители бегачи на 21 и 22 септември (събота и неделя).

Първият ден на уикенда е състезанието „Витоша – моята планина“, което е от столичния квартал „Бояна“ (Боянско ханче) до хижа „Алеко“ на трасе 16 км. Предвидено е и трасе за деца от 3 км.

Трасе 16км: Боянско ханче-Бялата вода-Златни мостове-х.Бор-Платото-Голи връх-х.Алеко.

Рекорд на трасето: Мъже: 01:15:55 – Димчо Мицов, Жени: 01:33:24 – Кристина Иванова  

Трасе 3км: х.Алеко-Платото-Голи връх-х.Алеко

Наградният фонд на състезанието е 6000 лв, както следва, като първите 6 при мъжете и жените ще получат следните суми:

1м – 1000лв.

2м – 500лв.

3м – 300лв.

4м – 200лв.

5м – 100лв,

6м – 50лв.

Всички останали категории:

1м – 160лв.

2м – 80лв.

3м – 40лв.

За повече подробности за състезанието „Витоша – моята планина“ посетете http://marathon.bg/

За нов рекорд на трасето ще има допълнителна материална награда от спонсорите.

Третото издание на шосейното бягане „Студентски град – рън”, което включва 5.22 км и щафета 2х2.61 км ще бъде на 22 септември (неделя). Там също са предвидени парични награди за първите шест при мъжете и жените, както и за най-бързите шест щафети.

„Студентски град рън“ е и финал на състезанията от веригата „Рън България“ за 2019-а година, а организаторите и партньорите на събитието готвят много приятни изненади за всички участници.

Старт-финалът на „Студентски град рън“ е пред арката на Национална спортна академия, която ще приеме занимание по „Детска атлетика“ и състезание по трибой от „А1 атлетика за младежи“ – част от програмата на шосейния пробег.

Регистрацията за „Студентски град рън“ се извършва на www.runbulgar.com

Share Button