Четири титли за българските атлети в Клуж Напока

Четири титли взеха българските атлети в първия ден (2 юли) на 49-ото издание на балканските шампионати за юноши и девойки под 20 години в Клуж Напока, Румъния.

Състезанието бе открито на модерния стадион „Клуж арена“ от Добромир Карамаринов – президент на БФЛА и АБАФ (Асоциацията на балканските атлетически федерации), и първи вицепрезидент на Европейската атлетика.

Борис Линков (скок дължина), Валентин Андреев (чук), Лиляна Георгиева и Александра Начева (троен скок) донесоха златото за България в първия ден от надпреварата, а Девора Аврамова (3000 м),  Яна Копчева (диск) и щафетата 4х100 м (Виктория Йорданова, Изабела Соколова, Никол Андонова и Мартина Писачева) са със сребърни медали. Писачева има още един медал от деня след третото място на 100 м.

Валентин Андреев подобри националния рекорд, а Борис Линков си направи личен рекорд. С лични постижения са и Габриел Митов с 2.08 на скок височина и Девора Аврамова 3000 м – 9:57.59.

Резултати на българските атлети в първия ден на балканския шампионат за юноши и девойки:

Златен медал

Борис Линков – скок дължина – 7.36 (-0.1)

Валентин Андреев – чук (6 кг) – 74.26 – национален рекорд

Лиляна Георгиева – 800 м – 2:08.31

Александра Начева – троен скок – 13.43 (0.3)

Сребърен медал

Девора Аврамова – 3000 м – 9:57.59

Яна Копчева – диск – 41.68

Щафета 4х100 м (Виктория Йорданова, Изабела Соколова, Никол Андонова, Мартина Писачева) – 47.52

Бронзов медал

Мартина Писачева – 100 м – 12.22 (-0.2), 12.24 (1.9) в сериитe

Четвърто място

Габриел Митов – скок височина – 2.08

Никол Андонова – троен скок – 12.51 (0.4)

Пето място

Слави Мутафов – 100 м – 10.89 (0.3), 10.96 (1.9) в сериите

Щафета 4х100 м (Слави Мутафов, Кристиан Патъров, Борис Линков, Венелин Георгиев) – 42.53

Шесто място

Венелин Георгиев – 100 м – 10.91 (0.3), 10.92 (1.3) в сериите

Бояна Чепилева – 400 м с препятствия – 65.36

Седмо място

Симеон Стоянов – 400 м с препятствия – 56.49

Михаил Гаргов – 400 м – 49.47

Десето място

Добромир Николов – 400 м с препятствия – 59.04

Единадесето място

Христо Панев – 400 м – 50.52

Share Button