Спринтьорите на милиметри от медалите в Истанбул

Инна Ефтимова остана на хилядни от бронзовия медал на 60 м на балканския шампионат в зала в Истанбул, Турция на 16 февруари.

Ефтимова записа 7.39 в сериите, а на финала финишира за 7.36, като шест атлетки завършиха наравно. В крайна сметка пред Инна бяха Диана Вайсман (Израел) – 7.34, Яна Качур (Украйна) – 7.35 и Милана Тирнанич (Сърбия), която бе преди нашата атлетка с хилядни със 7.352 срещу 7.359.

Във финала на 60 м при мъжете Петър Пеев постигна 6.80 и зае пето място, със същото време както и четвъртия. В сериите Пеев бяга 6.86, а другият ни състезател Денис Димитров завърши за 6.94 в сериите, с което зае 10-о място.

Представителят ни на 400 м Николай Георгиев бяга 49.83 и се класира на 15-о място в общото класиране.