Братя Живкови са шампиони на рождения си ден

Веселин Живков (Академик – София) спечели титлата на 60 м на националния шампионат за юноши и девойки под 20 години на връх 18-ия си рожден ден на 26 януари 2019-а година в София.

Живков оглави класирането в сериите с 6.96, а на финала конкуренция му бе Слави Мутафов (Атлетик – София). Веселин спечели с 6.88, а Мутафов също слезе под 7 секунди с 6.94, като в сериите бе с второ време – 7.02.

В оспорвана битка за третото място Радомил Калвин (Спортико- София) спечели със 7.05 срещу 7.06 на Александър Вълчев (Атлетик – София). Рекордьорът на 60 м с препятствия за юноши под 18 години Радин Вълчев (Академик – София) бе пети с 7.12 срещу 7.13 на Кристиан Атанасов (КЛАСА).

Братът близнак на Веселин Живков – Мартин стана четвърти на 400 м с 51.94, но заедно с Веселин, Иван Бонев и Георги Давидков спечели златото на 4х400 м с 3:28 пред квартетите на КЛАСА 3:34.92 и Супер спорт – Варна 3:37.47.

Това бе 20-а национална титла за Веселин Живков в кариерата му, в която той има участие в световни и европейски първенства за юноши, участие на младежки олимпийски игри и няколко национални рекорда за юноши под 18 години.

В този ден 18-години навърши и съотборничката на Веселин и Мартин – Диана Роглева, която се класира 5-а на 400 м с 60.96.