Ивайло Иванов: 4 старта и 2 титли за 5 часа

16-годишният Ивайло Иванов (Атлетик – София) участва в четири серии и финали за 5 часа на националния шампионат за юноши и девойки под 18 години на 20 януари.

Иванов започна със сериите на 60 м с препятствия, където бяга 8.54, а след по-малко от час спечели финала с 8.44. Даниел Иванов (Супер спорт – Варна) му бе единствения конкурент и завърши втори с 8.53 (8.64 в сериите). Трети в тази дисциплина е Георги Миленков (ЦСКА) с 9.03. Четвърти остана 14-годишният Ангел Димитров (Мизия), вицешампион от А1/Мтел атлетиказа младежи през 2017-а. Димитров постигна 9.12, а пети е 13-годишният Лъчезар Вълчев (Лудогорец – Разград) с 9.20. Вълчев е победител в А1 атлетика за младежи през 2018-а.

Ивайло продължи с победния си ход в сериите на 200 м, където бе най-бърз с 23.38. В подборните бягания на обиколката с 0.02 секунди отпадна шампионът на 60 м Димитър Илиев (Сливен), който бяга 23.58, а последното място за финала зае Павел Шияков (КЛАСА) с 23.56.

В решителното бягане Иванов подобри още постижението си до 23.28 и се окичи с втори златен медал. Той трябваше да се справи с конкуренцията на Иван Бончев (Академик – София), който водеше до последните метри от четвърти коридор и завърши само на 0.02 секунди след шампиона с 23.30. Бронзът бе за Георги Христов (Славия) с 23.63.

Конкуренцията в тази дисциплина бе от 63 атлети, като 28 бягаха под 25 секунди.