Берлин 2018: Испанци са шампионите на 20 км спортно ходене при мъжете и жените

Европейското първенство в Берлин от 7 до 12 август донесе страхотни емоции на феновете на леката атлетика. Предлагаме ви още информация за това невероятно състезание.

Испания триумфира в двата финала на 20 км спортно ходене за мъже и жени на площад „Брайдшвайдплац“ на 11 август.

Мария Перес имаше за конкуренция Анежка Драхотова (Чехия) до 15-ия километър, след което се откъсна и финишира за 1:26:36 – нов рекорд на европейските първенства. Това е първия голям успех при жените на 22-годишната Перес, която е вицешампионка на европейското първенство за девойки до 23 години през 2017-а година.

Чехкинята Драхотова взе среброто в Берлин с 1:27:07, а третото място бе за Антоанела Палмисано (Италия) с 1:27:30.

Бригита Вирбалите-Димшиене постави нов рекорд на Литва – 1:27:59 за четвъртото място.

При мъжете Испания записа 1-2 благодарение на Алваро Мартин и Диего Гарсия Карера, които се справиха с руснака Василий Мизинов.

Двамата испанци и Мизинов останаха сами след 17-а километър, но в последните метри Мартин имаше най-много сили и финишира начело с 1:20:42 пред Карера -1:20:48 и 20-годишният руснак, който се състезаваше като независим атлет и взе бронза с 1:20:50.