Тампере 2018: Иванов, Андонова и Христов участваха в серии и квалификации

Част от най-добрите млади български атлети се срещнаха с най-добрите млади атлети в света на планетарния форум в Тампере, Финландия.

Балканският шампион на 200 м Антонио Иванов записа участие в сериите на тази дисциплина във Финландия на 12 юли и регистрира 21.43 (0.2), което не бе достатъчно за полуфинал. Иванов бяга и на 100 м на 10 юли, където с 10.84 също не можа да премине сериите.

Шампионката на България на 100 м с препятствия при девойките Никол Андонова зае 31-о място в общото класиране след сериите с резултат 14.14 на 13 юли. Личният рекорд на Андонова е 14.01, а последното време за класиране от сериите на полуфинал бе 14.00.

Далеч от личния си рекорд остана Алекс Христов при участието си в квалификациите на диск (1.75) на 14 юли и с 52.45 отпадна от решително състезание на 15 юли.

Станислав Станков и Кристиян Патъров също не можаха да се справят със сериите на 110 м с препятствия, а Силвия Георгиева имаше здравослвни проблеми и спря във финала на 3000 м.

Валентин Андреев участва във финала на чук при юношите, където зае 10-о място.

Александра Начева оглави квалификациите на троен скок с 13.68, а в същото състезание Ариана Кузманова скочи 12.34 и не можа да се класира за финал.

Начева ще се бори за медалите във финала на тройния скок от 14:00 часа на 15 юли (неделя).