Йоло Николов е шампион на рождения си ден

Йоло Николов (Атлет – Мездра) заслужи поредната си национална титла на 4 февруари в София.

Николов, който стана на 34 години на този ден, завъртя 15 обиколки (3000 м) в зала „Асикс Арена“ за 8:17.78. През по-голямата част от дистанцията Николов бягаше в компанията на Иван Попов (Берое – Стара Загора) и Иво Балабанов (Атлет – Мездра). Във последната обиколка Йоло атакува и Попов се опита да задържи темпото, но безуспешно и финишира на 10 метра след него с 8:19.15. Балабанов бе също близо до тях и с 8:20.86 взе бронза.

Сребърната медалистка на 1500 м Диляна Минкина (Цвети Кирилова – Кюстендил) спечели титлата на 3000 м при жените с 9:46.52. Втора и трета са две други национални шампионки в дисциплините за издръжливост. Маринела Нинева (Локомотов – Дряново) е национална шампионка на планинско бягане и полумаратон, а на 4 февруари взе среброто на 3000 м в зала с 9:55.35. Радосвета Симеонова (Добруджа 99 – Добрич) е най-добрата в дисциплините спортно ходене и маратон, а в зала „Асикс Арена“ взе втория си бронзов медал от шампионата на 3000 м, след като бе трета и на 1500 м.

Шампионката на 1500 м – девойката Силвия Георгиева (Евър – Варна) се опита да дублира титлата си на 800 м, но Полина Тодорова (Тунджа – Ямбол) я победи с точно с 2 секунди – 2:10.05 срещу 2:12.05. Тодорова пък беше сребърна медалистка на 400 м от 3 февруари.

Виктория Георгиева (Тунджа – Ямбол) е бронзовата медалистка с 2:15.42.