Академик – София и Черно море Атлетик – Варна са победните щафети при юношите и девойките

Квартетът на „Академик“- София спечели надпреварата на 4х400 м при юношите под 20 години на националния шампионат в София на 28 януари.

В последната диссциплина от програмата „Академик“ нямаха пробеми с конкуренцията и с 3:26.40 в първа серия финишираха с огромна преднина, а в генералното класиране бяха убедително напред. В следващата серия четворката на „Черно море Атлетик“ – Варна взе среброто с 3:31.58, а АСКЛА „Сливен“ стана втори с 3:38.53, но четвърти в генералното класиране, тъй като бяха изместени от „Берое“ – Стара Загора в следващата серия само с 0.09 секунди – 3:38.44.

Супер селекциите на „Черно море Атлетик“ – Варна, ЦСКА и „Евър“ – Варна, които бяха съставени от шампионки и медалистки бяха с класи над останалите при девойките. Трите щафети завършиха на първо, второ и трето място съответно с 4:05.51–4:08.49-4:08.86. За съжаление и трите отбора бягаха в различни серии, застигаха и разминаваха останалите отбори, но избегнаха директния двубой.