Ласицкене и Шубенков са лекоатлети на годината в Русия

Очаквано двамата спечелиха признанието след силната за тях 2017 година.

Мария Ласицкене е лекоатлетка на годината в Русия. През 2017 година тя спечели 18 поредни победи в състезания в родината си и в чужбина. Спечели световната титла в скока на височина. Победи в своята дисциплина и в „Диамантената лига“.

Сергей Шубенков заслужи признанието при мъжете. Той влезе във върхова форма за най-важните стартове от сезона. Спечели сребърен медал на 100 м с пр. на световното първенство. Наложи се в своята дисциплина и в „Диамантената лига“.

За треньор на годината бе избран Генадий Габрилян – треньорът на  Мария Ласицкене.

Сред атлетите до 23 години за най-добри бяха обявени сребърният медалист от световното в Лондон в скока на височина Данил Лисенко. При девойките тук признанието е за чукохвъргачката София Палкина, която през годината постави национален рекорд на Русия – 69.32 м.

За пробив на годината наградите взеха чукохвъргачът Валерий Пронкин и ходачът Сергей Широбоков, които на световното в британската столица спечелиха сребърни медали.

Наградата „За преданост към леката атлетика“ спечели заслужилият треньор на СССР и Русия Евгений Загорулко.