Мирела Демирева осма на финала на Диамантената лига

Сребърната медалистка от олимпийските игри в Рио-2016 скочи 1.84 м в последния си старт за сезона. 

Мирела Демирева раздели осмото място на финала на Диамантената лига в Брюксел с британката Морган Лейк. Двете преодоляха 1.84 м от втори опит, след което направиха три фаула на 1.88 м. 

Най-добрият резултат на Мирела през този сезон бе на световното първенство в Лондон, когато тя преодоля и в квалификациите, и във финала 1.92 м. 

Двукратната световна шампионка Мария Кучина – Ласицкене без проблеми победи в състезанието с 2.02 м. Това бе 18 поредна победа за рускинята през този сезон и 15 с резултат над 2 метра, а от 1 юли 2016 тя не познава вкуса на поражението вече в 27 поредни състезания. Втора завърши втората от Лондон-2017 Юлия Левченко (Украйна) с 1.94 м, а трета е чехкинята Михаела Хруба с 1.88 м. 

Share Button