Програма на българските състезатели на световното първенство в Лондон

Световното първенство по лека атлетика за мъже и жени започва днес (4 август) в британската столица Лондон, а българските атлети започват участието си на 5 август.

Спортният сайт Sportal.bg представя програмата на нашите атлети в Лондон.

Европейската сребърна медалистка в зала от Прага 2015 Габриела Петрова ще започне първа от българските състезатели участие на световното първенство по лека атлетика в Лондон от 4 до 13 август. Петрова ще стартира в квалификациите на троен скок на 5 август в сутрешната сесия от 13.00 часа българско време.

В същия ден от 13.45 часа европейската шампионка от Хелзинки 2012 Ивет Лалова-Колио ще се включи в сериите в спринта на 100 метра. България ще бъде представена от осем лекоатлети в британската столица, като единствено Лалова-Колио ще участва в две дисциплини – 100 и 200 метра.

Останалите шестима са сребърната олимпийска медалистка от Рио 2016 Мирела Демирева (скок на височина), европейската сребърна медалистка в зала от Белград 2017 Радослава Мавродиева (гюле), Митко Ценов (3000 метра с препятствия), Тихомир Иванов (скок на височина), Момчил Караилиев и Георги Цонов (троен скок).

 

Програма на участието на българските състезатели на Световното първенство по лека атлетика в Лондон (часовете са в българско време):

 

5 август:

13.00 часа – Габриела Петрова (троен скок) – квалификации

13.30 часа – Мирела Демирева (скок височина) – квалификации

13.45 часа – Ивет Лалова (100 метра) – серии

 

6 август:

12.05 часа – Митко Ценов (3000 метра с препятствия) – квалификации

21.10 часа – Ивет Лалова (100 метра) – полуфинали, ако се класира

23.50 часа – Ивет Лалова (100 метра) – ФИНАЛ, ако се класира

 

7 август:

20.35 часа – Момчил Караилиев и Георги Цонов (троен скок) – квалификации

22.25 часа – Габриела Петрова (троен скок) – ФИНАЛ, ако се класира

 

8 август:

21.30 часа – Ивет Лалова (200 метра) – серии

22.40 часа – Радослава Мавродиева (гюле) – квалификации

23.10 часа – Митко Ценов (3000 метра с препятствия) – ФИНАЛ, ако се класира

 

9 август:

22.25 часа – Радослава Мавродиева (гюле) – ФИНАЛ, ако се класира

 

10 август:

21.10 часа – Мирела Демирева (скок на височина) – квалификации

22.20 часа – Момчил Караилиев и Георги Цонов (троен скок) – ФИНАЛ, ако се класират

23.05 часа – Ивет Лалова (200 метра) – полуфинали, ако се класира

 

11 август:

13.15 часа – Тихомир Иванов (скок на височина) – квалификации

23.50 часа – Ивет Лалова (200 метра) – ФИНАЛ, ако се класира

 

12 август:

21.05 часа – Мирела Демирева (скок на височина) – ФИНАЛ, ако се класира

 

13 август:

21.00 часа – Тихомир Иванов (скок на височина) – ФИНАЛ, ако се класира

Share Button