Добромир Карамаринов: Идва силно поколение

Българските атлети се представиха отлично на завършилото европейско първенство за юноши и девойки до 20 години в Гросето, Италия.

Лиляна Георгиева спечели сребърен медал на 1500 м и подобри два национални рекорда. Александра Начева също беше близо до медала на троен скок с нов рекорд на България. Силвия Георгиева също подобри върховото постижение на 3000 м стипълчейз, а Ариана Кузманова си направи масивен личен рекорд на скок дължина.

„Европейското първенство в Гросето показа, че в българската атлетика идва много силно поколение, коментира президента на БФЛА и делегат на ЕА за шампионата в Италия Добромир Карамаринов. – Лиляна Георгиева спечели убедително сребърния медал на 1500 м, а много малко не стигна на 15-годишната Александра Начева да вземе медал и от това състезание. Силвия Георгиева регистрира национален рекорд на 3000 м стипълчейч, а Ариана Кузманова също си направи лично в скока на дължина.  И четирите показаха, че имат имат всички предпоставки за големия спорт. Сега единствено от тях си зависи дали ще станат звезди от световна величина“.