Първенците на чук от националния шампионат

Дисциплина чук от националния шампионат за юноши и девойки до 20 години се проведе на Нацинална спортна академия „Васил Левски“ на 17 юни.

Двамата шампиони спечелиха състезанието в разлен стил. Най-добрата в тази технична дисциплина Екатерина Димова (Черно море 205 – Балчик) регистрира пет опита над 48 метра като най-далечния бе 48.95. Шампионката при девойките до 18 години Деница Асенова (Спорт Атлетик – Разград) е втора с 40.86, а Невал Ремзиева (Черно море 205 – Балчик) е бронзова медалистка с 40.35.

При юношите Никола Михов (СК Добрич) успя да нанесе своя удар в първи опит с 64.95 и направи пет неусшни опита, но бе шампион. Живко Господинов (Черно море 205 – Балчик) пък започна с фаул и в следвашите пет опита се опита да спечели златото, но остана на сантиметри от него с 64.53. Вицешампионът при юношите до 18 години Стоян Димитров (Спорт Атлетик – Разград) отне бронза от Христо Банков (СК Добрич) в последния опит като метна 58.13 срещу 58.00 на Банков.

Много силно състезание извън класирането с мъжкия уред от 7.26 кг сътвори Айхан Апти с три опита на 70 метра и личен рекорд от 71.82.