Порой за финалите на 400 м

Проливен дъжд се изсипа на финалите на 400 м при юношите и девойките до 20 години на националния шампионат, но Елена Георгиева (Черно море Атлетик – Варна) и Стефан Стефанов (Берое – Стара Загора) нямаха проблеми, за да вземат титлита на едната обиколка.

В 19:00 часа на 17 юни на националния стадион „Васил Лески“ в София започна пороен дъжд. Съдиите изчакаха няколко минути, но дъждът все още не бе спрял, когато започна финалът на 400 м при девойките, където Георгиева беше безапелационна с 56.95 (57.50 в сериите). След нея завърши Виктория Георгиева (Тунджа – Ямбол) с 58.70 (58.80), а бронзът остана за  Константина Борисова (Евър – Варна) с 59.36 (59.21).

Шампионката на 400 м спрепятствия при жените Кристина Борукова (Тракия 96 – Пловдив) показа 58.51 в сериите, но не стартира  на финала.

При юношите времето все още беше влажно и Стефанов бяга без конкуренция като завърши за 49.41, но целта на старозагорецът бе 48.40 – норматив за европейско първенство.

В битката за останалите медали Дейвид Борисов (Атлетик – Хасково) би шампиона при юношите до 18 години Александхър Златев (Академик – София) с 51.22 срещу 51.35. Златев си направи личен рекорд в сериите с 50.92.

Снимки: Илиан Телкеджиев, lap.bg