Норматив и титла за Радин Вълчев

Радин Вълчев (Атлетик – София) и шампионът на мъжете Станислав Станков (Супер спорт – Варна) сътвориха оспорвано бягане във финала на 110 м с препятствия на 17 юни в София.

Въпреки насрещния вятър (-1.7 м/с) Вълчев поведе още началото и не изпусна лидерството до края. Станков се опита да застигне пловдивчанина, който тренира в София, но не успя и двамата завършха с „гмуране“ на финала за 14.40 и 14.48.

Бронзовият медал остана за Добромир Николов (АК Плевен 2014) с 15.05 (15.02 в сериите).

Още в сериите Вълчев показа формата си с 14.54, а Станков с лекота спечели другото подборно бягане с 14.66.

Постижението на Вълчев е норматив за европейско първенство за юноши до 20 години (14.50). Две седмици преди това състезание на 3 юни Радин стана балкански вицешампион на 110 м с препятствия за юноши до 18 години в Истанбул.

Същият ден във Велико Търново Станков спечели националната титла при мъжете и ще представя българския отбор на европейското отборно първенство първа лига във Вааса, Финландия.

Снимки: Илиан Телкеджиев