Атлетиката търси (и открива) таланти

Финалът на Националните детски атлетически игри „Атлетиката търси таланти“, който се проведе в София, показа, че все повече деца избират леката атлетика.

Силни резултати бяха постигнати в различните възрастови групи по време на състезанието на националния стадион „Васил Левски“.  

За първи път детско състезание бе по правилата на големите състезания, а времеизмерването беше електронно. 

Организаторите се бяха погрижили да осигурят грамоти за всички участници, както и медали и материални награди за първите трима в дисциплина. Състезателите, постигнали най-добър резултат от всички дисциплини в своята възрастова група при момичетата и момчетата получиха ваучер на стойност 100 лева, предоставен от веригата спортни магазини SLS, представител на „Мизуно“.

Сред организаторите на състезанието личаха имената на олимпийската шампионка Тереза Маринова и Моника Гачевска. Със свои отбори се включиха Магдалена Христова, Христо Стоянов и изтъкнатият ни треньор Георги Димитров.

Ето и резултатите: 

 

200 м момичета 2002-2003     старт: 14,30 ч., събота
        сектор А  
       
име и фамилия г. клуб резулт.
1 61 Изабела Соколова 2 КЛАСА 25,77
2 1 Мила Димитрова 3 СКЛА Академик 26,07
3 240 Кристън Радаславова 2 Ч Чендини 27,54
4 210 Нелина Митева 2 Супер спорт 27,79
5 238 Никол Рангелова 2 ЦСКА-София 27,86
6 70 Михаела Миткова 3 Олимпия -Враца 28,08
7 2 Яница Куртишева 2 АК Джордан 28,54
8 122 Ива Чиликова 2 Русе 28,70
9 225 Гергана Иванова 3 АК Джордан 29,17

 

200 м-момчета 2004 г.     старт: 14,50 ч., събота
        сектор А  
       
име и фамилия г. клуб резултат
2 310 Серкан Шабан 4 Харманли 28,16
3 311 Стелян Мъглов 4 Класа 28,46
4 214 Любослав Тодоров 4 Супер спорт 26,78
5 313 Ерсин Хаджихалим 4 Харманли 28,78
2 233 Божидар Саръбоюков 4 Харманли 30,47
7 313 Велизар Янков 4 Юлис Елин Пелин 33,30

 

200 м момичета 2004     старт 15,00 събота
        сектор А  
       
име и фамилия г. клуб резулт.
1 48 Дарина Годинова 4 Ивет Лалова спринт академи 29,33
2 156 Ния Светославова 4 Русе 28,75
3 223 Мая Стоянова 4 Тракия 96 Пловдив 27,40
4 224 Пламена Тосева 4 Тракия 96 Пловдив 27,73
5 165 Боряна Йорданова 4 СК Костенец 28,36
6 242 Божидара Бакалова 4 Ч.Чендини 28,77
7 51 Яна Казакова 4 Ивет Лалова спринт академи 29,14
8 60 Габриела Димова 4 АК Джордан 30,15

 

  4х50м момчета 2006-2007   старт:15,20 ч. събота
          сектор А  
         
  име и фамилия г. клуб резулт.  
1   СКЛА Академик София 1 6-7 31,53 31,75  
2   АК Пълдин Пловдив 6-7 31,73 32,25  
3   СКЛА Академик София 2 6-7 33,48 33,15  
4   Супер спорт 2 6-7   33,39  
5   Русе – 1 отбор 6-7 33,1 33,75

 

4х50 м момичета 2006-2007   старт: 15,30 ч. събота
            сектор А
    КЛАСИРАНЕ    
  име и фамилия г. клуб резулт.  
1   СКЛА Академик София 1 6-7 32,15 31,52  
2   Супер сторт 1 6-7   31,60  
3   СКЛА Академик София 2 6-7 34,1 33,87  
4   СК Пранджева 6-7 31,59 34,91

 

60 м-момичета 2006 г.     старт: 13,10 ч. събота
        сектор А  
  ФИНАЛ    
име и фамилия г. клуб резулт.
1 74 Цветомира Войнова 6 Плевен Феникс 2004 8,99  
2 81 Антония Стоянова 6 Русе 8,94  
3 20 Елена Аргирова 6 АСКЛА Сливен 8,82  
4 175 Петя Бозукова 6 СК Пранджева 8,44  
5 55 Марта Бахарова 6 КЛАСА 8,50  
6 386 Пламена Стоянова Дунав Русе 8,68  
7 257 Даная Захариева 6 Супер спорт 8,84  
8 355 Веронека Миткова 6 Черно море 8,71  

 

60 м-момчета 2007 г. +     старт: 10,00 събота
        сектор В  
       
1 серия   W= m/s
2 12 Теодор Христов 7 АК Пълдин Пловдив 9,31 Ф
4 72 Томас Валентинов 7 Феникс 2004 Плевен 9,33 Ф
5 188 Николас Тосков 7 СКЛА Академик София 9,41
3 97 Кристиян Пенев 7 Русе DNS
6 269 Калоян Николов 7 Евър DNS
7 96 Боян Христов 7 Русе DNS
2 серия
4 187 Боян Иванов 7 СКЛА Академик София 8,91 Ф
5 8 Алекс Ковачев 7 АК Пълдин Пловдив 9,10 Ф
2 180 Иван Ачкаканов 7 СК Приорити спорт 9,29 Ф
6 98 Георги Енчев 7 ЛАСК Локомотив Русе 9,68
7 136 Пламен Петров 7 ЛАСК Локомотив Русе 9,99
3 128 Никола Колев 7 Русе DNS
3 серия
7 91 Виктор Николов 7 ЛАСК Локомотив Русе 9,54
6 267 Християн Касабов 7 Супер спорт 9,59
4 265 Никола Върбанов 7 Супер спорт 9,60
2 263 Михаел Гащук 7 Супер спорт 10,20
3 264 Стефан Стефанов 7 Евър DNS
5 266 Павел Христов 7 Евър DNS
4 серия
7 10 Борис Паков 7 АК Пълдин Пловдив 8,86 Ф
6 164 Александър Панов 7 СК Джордан 8,90 Ф
5 229 Томи Хаджийски 8 Феникс 2004 Плевен 9,12 Ф
4 270 Александър Павлов 7 Супер спорт 9,50
2 84 Атанас Петров 7 ЛАСК Локомотив Русе 9,53
3 268 Борис Стойков 7 Евър DNS

 

60 м-момичета 2007 г. +     старт:13,30 събота
        сектор А  
  ФИНАЛ    
име и фамилия г. клуб резулт.
182 Анжелика Чаушева 7 СК Приорити спорт 9,00  
279 Мария Андонова 7 Супер спорт 8,96  
173 Радина Величкова 7 СК Пранджева 8,86  
237 Симона Георгиева 7 Хеброс-Харманли 8,84  
26 Екатерина Йонова 7 Галаси Пловдив 8,84  
227 Лилия Димитрова 7 Тракия 96 Пловдив 8,86  
44 Анна Миланова 7 Ивет Лалова спринт академи 8,87  
185 Мария Вайсилова 7 СКЛА Академик София 8,95  

 

60 м-момчета 2004 г.     старт: 13,00 събота
          сектор А
  ФИНАЛ    
  име и фамилия г. клуб резулт.  
1 235 Серкан Шабан 4 Хеброс-Харманли 8,17 8,11
1 234 Ерсин Хаджихалим 4 Хеброс-Харманли 8,26 8,11
3 214 Любослав Тодоров 4 Супер спорт 8,17 8,15
4 9 Александър Жековски 4 АК Пълдин Пловдив 8,40 8,57
5 63 Стелян Мъглов 4 КЛАСА 8,60 8,59
6 233 Божидар Саръбоюков 4 Хеброс Харманли 8,70 8,65
7 117 Камен Кюранов 4 ЛАСК Локомотив Русе 8,82 8,66
8 45 Бисер Младенов 4 Ивет Лалова спринт академи 8,86  

 

  60 м-момчета 2006 г.     старт: 13,10 ч. събота
          сектор А  
    ФИНАЛ    
  име и фамилия г. клуб резулт.  
4 62 Боян Хаджитодоров 6 КЛАСА 8,31 8,59
6 67 Атанаси Стоянов 6 КЛАСА 8,78 8,77
7 236 Станислав Колев 6 Хеброс-Харманли 8,81 9,15
5 104 Даниел Ангелов 6 Русе 8,43 9,24
8 11 Иван Иванов 6 АК Пълдин Пловдив 9,17 9,28
2 308 Николой Йорданов 6 СК Приорити спорт 9,20 9,55
3 191 Костантин Димитров 6 СКЛА Юлис Елин Пелин 9,23 9,56
1 254 Димитър Панделиев 6 Супер спорт 9,22 9,59

 

  60 м-момичета 2007 г. +     старт:13,30 събота
          сектор А  
    ФИНАЛ    
  име и фамилия г. клуб резулт.  
1 173 Радина Величкова 7 СК Пранджева 8,86 9,04
2 26 Екатерина Йонова 7 Галаси Пловдив 8,84 9,06
3 237 Симона Георгиева 7 Хеброс-Харманли 8,84 9,12
4 44 Анна Миланова 7 Ивет Лалова спринт академи 8,87 9,17
5 227 Лилия Димитрова 7 Тракия 96 Пловдив 8,86 9,19
6 182 Анжелика Чаушева 7 СК Приорити спорт 9,00 9,31
7 185 Мария Вайсилова 7 СКЛА Академик София 8,95 9,38
8 279 Мария Андонова 7 Супер спорт 8,96 9,46

 

  200 м-момчета под 16 г. 2002-2003     старт 14,20 ч., събота
            сектор А
         
  име и фамилия г. клуб резулт.  
1 183 Иван Бонев 2 СКЛА Академик София 24,08  
2 13 Васил Димитров 3 АК Пълдин Пловдив 24,82  
3 16 Мартин Точев 2 АК Пълдин Пловдив 24,86  
4 139 Кристиян Игнатов 2 Русе 24,95  
5 179 Любомир Калчев 3 СК Приорити спорт 24,98  
6 211 Николай Николов 2 Супер спорт 25,55  
7 69 Никола Костадинов 3 Олимпия -Враца 25,78  
8 4 Марио Иванов 3 АК Джордан 26,31  
9 23 Томи Димитров 2 Г. Оряховица 26,33  
  285 Константин Манасев 2 Индивид. DNS  
  280 Йлкер Раилов 2 Индиви. DNS  
  246 Стилян Николов 2 Черно море DNS

 

  60 м-момичета 2007 г. +     старт:13,30 събота
          сектор А  
    ФИНАЛ    
  име и фамилия г. клуб резулт.  
3 173 Радина Величкова 7 СК Пранджева 8,86 9,04
5 26 Екатерина Йонова 7 Галаси Пловдив 8,84 9,06
4 237 Симона Георгиева 7 Хеброс-Харманли 8,84 9,12
7 44 Анна Миланова 7 Ивет Лалова спринт академи 8,87 9,17
6 227 Лилия Димитрова 7 Тракия 96 Пловдив 8,86 9,19
1 182 Анжелика Чаушева 7 СК Приорити спорт 9,00 9,31
8 185 Мария Вайсилова 7 СКЛА Академик София 8,95 9,38
2 279 Мария Андонова 7 Супер спорт 8,96 9,46

 

Share Button