Кой сега е №1 – на открито за 2017-а?

В периода 26-28 май бяха реализирани 23 най-добри постижения в света за сезона в общо 15 дисциплини (8 за мъже и 7 за жени). Най-много, разбира се, бяха на турнира „Прифонтейн Класик“ в Юджийн, третата спирка от Диамантената лига – 14 в 10 дисциплини! Предлагаме ви лидерите в световните ранглиста за сезона на открито към 31 май 2017 г.

    МЪЖЕ        
100 м 9,88 Сидни Сиаме Зам Лусака 8.4.
200 м 19,85 Крисчън Коулман САЩ Лексингтън 27.5.
400 м 43,70 Фред Кърли САЩ Остин 26.5.
800 м 1:43,60 Клейтън Мърфи САЩ Торанс 15.4.
1500 м 3:31,90 Илайджа Манангой Кен Доха 5.5.
Миля 3:49,04 Роналд  Куемой Кен Юджийн 27.5.
3000 м 7:28,73 Роналд  Куемой Кен Доха 5.5.
5000 м 13:00,70 Мо Фара Вбр Юджийн 27.5.
10 000 м 27:29,81 Патрик Тиърнан Авл Станфорд 5.5.
полумаратон 59:10 Бедан Мучири Кен Рас Ал Каймах 10.2.
маратон 2:03:58 Уилсън Кипсанг Кен Токио 26.2.
3000 м с пр. 8:19,54 Джайрус Биреч Кан Кауасаки 21.5.
110 м с пр. 13,01 Омар Маклауд Ям Юджийн 27.5.
400 м с пр. 47,80 Кайрън Макмастър БВО Кингстън 20.5.
Скок височина 2,36 Мутаз Есса Баршим Кат Доха 5.5.
Овчарски скок 5,90 Арманд Дуплантис Шв Остин 1.4.
Скок дължина 8,65 Луво Манионга РЮА Потчефстроом 22.4.
Троен скок 18,11 Крисчън Тейлър САЩ Юджийн 27.5.
Гюлле 22,57 Джо Ковач САЩ Тусон 18.5.
Диск 68,88 Федрик Дейкърс Ям Кингстън 11.2.
Чук 82,31 Павел Файдек Пол Хале 20.5.
Копие 93,90 Томас Рьолер Гер Доха 5.5.
Десетобой 8591 Деймиан Уорнър Кан Гьотцис 28.5.
20 км сп.ходене 1:17:54 Кайхуа Уан Кит Хуаншан 4.3.
50 км сп.ходене 3:43:40 Ховард Хаукенес Нор Дудинце 25.3.
4х100 м 38,15     Канада Гейнсвил 1.4.
4х400 м 3:00,69     Тексас А&М Остин 27.5.
    ЖЕНИ        
100 м 10,78 Илейн Томпсън Ям Шанхай 13.5.
200 м 21,77 Тори Буи САЩ Юджийн 27.5.
400 м 49,77 Шоней Милър Бах Шанхай 13.5.
800 м 1:56,61 Кастер Семеня РЮА Доха 5.5.
1500 м 3:59,22 Фейт Кипйегон Кен Шанхай 13.5.
Миля 4:32,05 Илинор Пюриър САЩ Филаделфия 29.4.
3000 м 8:39,21 Гензебе Дибаба Ет Юджийн 26.5.
5000 м 14:22,47 Хелън Обири Кен Шанхай 13.5.
10 000 м 31:13,06 Мераф Бахта Шв Станфорд 5.5.
полумаратон 64:52 Джойсилин Джепкосгей Кен Прага 1.4.
маратон 2:17:01 Мери Кейтани Кен Лондон 23.4.
3000 м с пр. 8:58,78 Селифин Чеспол Кен Юджийн 26.5.
100 м с пр. 12,56 Кендра Харисън САЩ Де Мойн 29.4.
400 м с пр. 53,38 Ашли  Спенсър САЩ Юджийн 27.5.
Скок височина 2,03 Мария Кучина Рус Юджийн 27.5.
Овчарски скок 4,84 Санди Морис САЩ Хюстън 24.5.
Скок дължина 7,01 Бритни Рийз САЩ Юджийн 26.5.
Троен скок 14,67 Юлимар Рохас Вен Бе Мао 17.5.
Гюлле 19,63 Анита Мартон Унг Дражевина 30.4.
Диск 70,23 Сандра Перкович Хър Сплит 25.2.
Чук 79,73 Анита Влодарчик Пол Доха 6.5.
Копие 67,21 Еда Тюсюз Тур Баку 18.5.
Седмобой 7013 Нафисату Тиам Бел Гьотцис 28.5.
20 км сп.ходене 1:25:18 Елена Лашманова Рус Сочи 18.2.
4х100 м 42,12     САЩ Торанс 14.4.
4х400 м 3:24,36     САЩ Насау 23.4.
Share Button