Младите планински бегачи излъчиха националните шампиони

Националният шампионат по планинско бягане за юноши и девойки до 18 години и момичета и момчета до 16 години се проведе до язовир Жребчево (близо до Нова Загора) на 20 май.

11 дни след като Константин Василев (Стратеш Атлетик – Ловеч) стана национален шампион при мъжете на планинско бягане – дълга дистанция – неговият 14-годишен син Константин Василев – младши спечели златния медал в тази трудна дисциплина при момчета до 16 години на 3400 м с 16:10. Той изпревари Мелих Мехмед (Шумен) 16:32 и Николай Радунчев (Средногоирски атлет – Пирдоп) 16:43.

При момичетата до 16 години дистанцията беше 1700 м, а убедителна победителка бе Елеонора Монева (Загорец – Нова Загора) с 8:41. За останалите медали две състезателки на „Стратеш Атлетик“ – Ловеч завършиха с еднакво време – 8:55, като Лора Христова изпревари с минимална преднина Стефани Йолова.

Бегачите на „Атлетик 90“ – Луковит триумфираха при юношите до 16 години с първо, трето и четвърто място. Титлата бе за Андрей Трифонов,  който взе дистанцията 5100 м за 23:45, а Данчо Робертов взе бронза с 24:45. Между тях завърши Тома Котков (Атлет 2004 – Поморие) с 23:59.

При девойките до 18 години Мария Дерменджиева (Атлет 2004 – Поморие) е шампионка на България с 16:37 на 3400 м. Стефани Стоянова (Локомотив София – Никола Карапетров) е вицешампионка с 16:53, а Габриела Михайлова (Локомотив – Дряново) е бронзова медалистка с 18:12.