Атлетиката търси таланти в София

Верига от турнири за деца „Атлетиката търси таланти“ в София, Варна и Русе организират три атлетически клуба „Академик“ – София, „Дунав“ – Русе и „Супер спорт“ – Варна.

Зоналният турнир в София се проведе на 7 май на националния стадион „Васил Левски“ и включваше над 300 деца, момичета и момчета на възраст от 7 до 15 години.

При най-големите момчета под 16 години впечатление направи Мартин Точев (Пълдин – Пловдив), който взе две победи на 200 м – 24.5 и на скок дължина с 5.84. В тази възраст Любомир Калчев (Приорити спорт – София) победи на късия спринт 60 м със 7.4, а още 6 момчета бягаха под 8 секунди (ръчно времеизмерване).

Миналогодишната победителка във веригата „Мтел атлетика заа младежи“ Мила Димитрова (КЛАСА) спечели на 60 м със 7.7, а на 200 м по-бърза от нея бе само изабела Соколова (КЛАСА) с 26.3 срещу 26.6.

Финалът на веригата ще бъде в София на 10 юни, а там ще участват най-добрите от турнирите във Варна, Русе и София.