Турнирът „Мартин Петров – Марти“с 200 участника

Първият турнир „Мартин Петров – Марти“ се проведе на 30 април във Велико Търново.

Около 200 атлети на възраст от 10 до 17 години участваха в стартове на трибой от веригата „Мтел атлетика за младежи“ и различни дисциплини за юноши девойки старша възраст.

Яна Копчева (Георги Дъков – Плевен) записа поредна победа на гюле (3 кг) с 15.14, което бе един от най-силните резултати на турнира. Във финала на 100 м при юношите Михаил Гаргов (Супер спорт – Варна) победи с впечатляващо постижение – 10.7 (ръчно времеизмерване). В бягането на 800 м при юношите до 18 години Валентин Хаджиев (Лудогорец – Разград) беше убедеително първи с 1:58.0, а Габриел Митов (АК Плевен) спечели в скока на височина с 1.90.

Оспорван финал имаше на 100 м при девойките до 18 години, където осемте участнички завършиха в рамките на 0.4 секунди, а първите три – Таня Асенова (Тракия – Пловдив), Пламена Владимирова (Браун Тим – Велико Търново) и Йоанна Цончева (Атлетика 2012 – Велико Търново) показа равно време 12.4.