Семейство прибра наградите на маратона в Париж

Силни резултати на маратона в Париж.

Кенийците Пол Кипчумба Лонянгата и Пюрити Черотич Рионорипо, които са семейство, спечелиха маратона по улиците на френската столица и попълниха сериозно семейния бюджет. Състезанието, което се проведе на 9 април, е със „златен етикет“ по класификацията на ИААФ.

Пюрити Рионорипо излезе начело при жените едва след 36-ия километър. На 40-ия километър  преднината й бе доста крехка – 2 секунди. Тя обаче успя да я задържи и да спечели с 2:20:55 часа – нов рекорд на трасето. Кенийката подобри и личния си рекорд почти с 4 минути.

При мъжете не станахме свидетели на нов рекорд, но въпреки това бягането се получи силно. Пол Лонянгата успя да се справи с конкуренцията на около 20 елитни атлети и спечели с 2:06:10 ч. Чудесна победа за 24-годишния атлет, който финишира пръв за последно преди две години в Шанхай.