Иван Попов и Маринела Нинева са новите шампиони на България на полумаратон

Националният шампионат по полумаратон се проведе по време на маратона на Стара Загора на 2 април.

Иван Попов (Берое – Стара Загора) зарадва местните фенове на атлетиката с домакинска победа на 21.0975 км с време 1:08:25. На 80 метра след него финишира Шабан Мустафа (Шампион – Сунгурларе) с 1:08:40, а бронзовият медал заслужи Димчо Мицов (Рилски атлет – Самоков) 1:10:26.

Многократният български шампион в тази дисциплина Йоло Николов (Атлет – Мездра) не участва в състезанието, защото е на тренировъчен лагер в Кения с възпитаниците си – Митко Ценов, Иво Балабанов и Спасимир Делибашев.

dav

При жените в Стара Загора титлата бе за Маринела Нинева (Локомотов – Дряново), която не даде шанс на конкуренцията и с 1:19:59 изпревари шампионката на спортно ходене Радославета Стоянова (Добриджа 99 – Добрич) – 1:21:18 и Христина Козарева (Керамик Елин – Пелин) 1:24:45.

Миналата година Нинева бе втора на този шампионат като само Милица Мирчева (Атлет – Мездра) я победи. Мирчева, която е първата българака участвала на маратаон на олимпийски игри след Рио 2016, учи и тренира в САЩ и също не можа да участва в националния шампионат.

Общо 35 мъже и 14 жени завършиха дистанцията полумаратон в шампионата на България.