Елена Симинкович вече е специалистка в многобоя

Нов златен медал на многобой спечели Елена Симинкович от националните шампионати в зала на 3 февруари в Добрич.

Атлетката от софийския клуб „Чендини“ защити титлата си на петобой при девойките до 20 години в ала „Добротица“ като подобри личния си рекорд с повече от 200 точки.

Симинкович беше убедителна шампионка в тази възрастова група на седмобой през юни 2016-а, когато записа 4003 точки, а при жените също беше първа в тежката дисциплина с 3973 точки.

В Добрич Елена започна с 10.14 на 60 м с препятствия, но Надка Начова (Тракия 96 – Пловдив) регистрира 9.94 и оглави класирането след първата дисциплина. В скока на височина, обаче пловдивчанката преодоля само 1.36, а Симинкович и Йорданка Стоянова (Атлетик – Хасково) набраха преднина с 1.48, която запазиха и след гюлето (8.39 за Симинкович и 8.63 за Стоянова).

Елена нанесе своя удар в четвъртата дисциплина скока на дължина, където единствена постигна резултат над 5 метра – 5.23. На 800 м Симинкович (2:35.12), Стоянова (2:36.25) и Начова (2:33.47) бяха най-бързи и оформиха и челната тройка.

Така Елена Симинкович вече за трети пореден път печели многобой на национален шампионат, а Йорданка Стоянова във второ състезание финишира след нея.

Снимка: Александър Стоянов