От 11 към 1 за Валентин Хаджиев

Новият шампион на 400 м в зала при юношите младша възраст в зала Валентин Хаджиев (Лудогорец – Разград) се изкачи точно с 10 места напред от миналогодишното първенство.

Точно преди година Хаджиев бяга 55.71 за 11-ото място на шампионатза юношите под 18 години в зала „Добротица“, а на 1 февруари 2017-а стана безапелационен първенец с 52.73 (52.58 в сериите).

Негов подгласник бе Алекс Йорданов (Берое – Стара Загора) с 53.18, а третия Любослав Еленков (Бдин Атлетик – Видин) бе декласиран, заради навлизане в съседен коридор в първите 150 м.

Така бронзът е за Мартин Живков (Академик – София), който е брат близнак на шампиона на 60 м – Веселин Живков.

Снимка: Александър Стоянов

  КРАЙНО КЛАСИРАНЕ    
м. име и фамилия г. клуб резулт. резулт.
  ФИНАЛ        
1  Валентин  Хаджиев 0 Лудогорец-Разград 52,58 52,73
2  Алекс Йорданов 1 Берое-Ст.Загора 53,23 53,18
3  Мартин Живков 1 Академик-София 53,83 54,57
   Любослав Еленков 0 СК Бдин Атклетик-Видин 53,48 DQ 214.6
           
5  Николай Игнатов 0 Левски 2016-София 53,86  
6  Владислав Михайлов 0 Черно море Атлетик-Варна 53,96  
7  Живко Балканджийски 0 АСКЛА Сливен 54,11  
8  Живодар Костов 1 Берое-Ст.Загора 54,12  
9  Александър Стайков 0 Берое-Ст.Загора 54,41  
10  Христо Панев 0 АК-Джордан 54,67  
11  Данчо Робертов 0 Атлетик 90-Луковит 54,67  
12  Алеандър Златев 0 Академик-София 55,11  
13  Никита Симинкович 0 Ч.Ч.Чендини 55,44  
14  Карим Незами 1 АСКЛА Сливен 56,15  
15  Мариян Гачев 0 КЛАСА 56,56  
16  Ангел Георгиев 1 Тунджа-Ямбол 56,70  
17  Алекс Вълчев 0 АК Георги Дъков 56,71  
18  Калоян Русев 0 КЛАСА 56,87  
19  Димитър Димитров 1 Черно море Атлетик-Варна 57,23  
20  Калоян Богдански 1 АК-Джордан 57,42  
21  Митко Балабанов 0 АК-Джордан 57,48  
22  Александър Вълчев 1 КЛАСА 58,19  
23  Явор  Пенчев 0 СКЛА Шумен 58,53  
24  Максим Димитров 0 Олимп 97-Силистра 59,04  
25  Васил Джахов 0 Пауталия-Кюстендил 59,17  
26  Велко Велков 0 Ч.Ч.Чендини 59,39  
27  Илиан Валеков 0 СК Европул 59,66  
28  Калин Петров 0 СКЛА Добруджа-Добрич 60,24  
29  Божидар Цонев 0 СК Европул 60,71  
30  Михаил Недков 1 Евър-Варна 61,07  
31  Васил Камджалов 0 Черно море Атлетик-Варна 62,14  
32  Христомир Тодоров 1 Фидипид-Провадия 64,56  
33  Сюлейман Ахмед 0 СК Европул 64,70  
34  Светломир Тодоров 1 Фидипид-Провадия 67,75  
Share Button