Топ 3 на България при мъжете за 2016-а

Българските ранглисти за 2016-а година ще бъдат публикувани в брой номер 1 на списание „Атлетика“, който ще излезе на 20 февруари.

Представихме ви топ 3 при девойки, юношите и жените, а сега в ред на мъжете. Пълните ранглисти подготвени от Ивайло Лазаров в очаквайте в „Атлетика“ 107.

100 м        
10,18 0.8  Денис Димитров 1994 Берое-Ст.Загора
10,53 0.9  Силян Георгиев 1989 Академик-София
10,57 0.8  Борислав Тонев 1993 Берое-Ст.Загора
         
200 м        
20,98 0.1  Петър Кременски 1991 Атлетик-София
21,04 0.1  Силян Георгиев 1989 Академик-София
21,12 -0.2  Денис Димитров 1994 Берое-Ст.Загора
         
400 м        
48,08    Красимир Брайков 1985 Локомотив-Русе
48,09    Живко Стоянов 1997 АСКЛА Сливен
48,15    Силян Георгиев 1989 Академик-София
         
800 м        
1:50.48    Митко Ценов 1993 СК Атлет-Мездра
1:52.60    Спасимир Делибашев 1997 Тракия-Пловдив
1:52.69    Алекс Василев 1995 Юниверсал
         
1500 м        
3:50.98    Митко Ценов 1993 СК Атлет-Мездра
3:51.88    Спасимир Делибашев 1997 Тракия-Пловдив
3:52.06    Сава Тодоров 1988 Дунав-Русе
         
5000 м        
14:19.82    Митко Ценов 1993 СК Атлет-Мездра
14:58.90    Йоло Николов 1984 СК Атлет-Мездра
15:01.87    Иво Балабанов 1997 АК-Джордан
         
10 000 м        
30:31.28    Йоло Николов 1984 СК Атлет-Мездра
31:57.40    Валентин Паскалев 1993 Атлетик 90-Луковит
32:42.34    Георги Гергов 1997 СК Стратеш Атлетик-Ловеч
         
ПОЛУМАРАТОН      
1:06:52    Йоло Николов 1984 СК Атлет-Мездра
1:10:38    Валентин Паскалев 1993 Атлетик 90-Луковит
1:11:12    Стоян Тевекелев 1989 Локомотив-Дряново
         
МАРАТОН      
2:28:25    Илия Куцаров 1986 Локомотив София-Никола Карапетров
2:29:59    Шабан Мустафа 1978 ОСКЛА Шампион-Сунгурларе
2:32:48     Димчо Мицов 1988 Сапарева баня
         
3000 м СТИПЪЛЧЕЙЗ    
8:21.34    Митко Ценов 1993 СК Атлет-Мездра
9:01.67    Йоло Николов 1984 СК Атлет-Мездра
9:05.02    Иво Балабанов 1997 АК-Джордан
         
110 м С ПРЕПЯТСТВИЯ    
14,77 -0.2  Александър Александров 1995 ЦСКА-София
14,85 -0.8  Милен Вълканов 1986 Берое-Ст.Загора
14,92 -0.8  Цветомир Киров 1985 Лудогорец-Разград
         
400 м С ПРЕПЯТСТВИЯ    
53,88    Николай Николов 1996 Тракия 96-Пловдив
54,32    Мартин Илиев 1994 КЛАСА
54,54    Милен Вълканов 1986 Берое-Ст.Загора
         
СКОК НА ВИСОЧИНА    
2,29    Тихомир Иванов 1994 СК Свилоза-Свищов
2,05    Олег Гълъбов 1990 АК Павел Павлов-Враца
2,00 з  Михаил Иванов 1998 Спартак-Плевен
         
ОВЧАРСКИ СКОК      
5,00    Атанас Петров 1995 Бургас 98
4,80    Пламен Писков 1992 Тракия 96-Пловдив
4,00    Дилян Демерджиев 1999 Бургас 98
         
СКОК НА ДЪЛЖИНА    
7,70 1,2  Даниел Добрев 1992 Локомотив-Пловдив
7,65 1,2  Денис Ерадири 1983 ЦСКА-София
7,58 -0,2  Георги Цонов 1993 СКЛА Ботев Пловдив
         
ТРОЕН СКОК      
16,81 1,4  Момчил Караилиев 1982 АСКЛА Сливен
16,71 2,0  Златозар Атанасов 1989 Локомотив-Пловдив
16,67 1,6  Георги Цонов 1993 СКЛА Ботев Пловдив
         
ГЮЛЕ        
20,62    Георги Иванов 1985 АК Павел Павлов-Враца
16,60 з  Никифор Нешев 1996 Хаммер-ХВ-Трявна
16,52 з  Галин Костадинов 1979 СКЛА Добрич
         
ДИСК        
54,33    Росен Карамфилов 1989 КЛАСА
48,68    Владимир Христов 1989 КЛАСА
47,25    Боян Костов 1990 КЛАСА
         
ЧУК        
70,19    Айхан Апти 1993 СКЛА Черно Море 2005 – Балчик
60,70    Здравко Димитров  1991 СКЛА Черно Море 2005 – Балчик
55,20    Никола Михов 1998 СКЛА Добрич
         
КОПИЕ        
71,40    Марк Славов 1994 Берое-Ст.Загора
66,30    Кольо Нешев 1982 Берое-Ст.Загора
59,77    Радослав Иванов 1986 СЛАК “ Дунав “ Русе
         
ДЕСЕТОБОЙ      
5762    Кирил Загорски 1993 ЦСКА
     (11.49; 6.20; 11.24; 1.76; 52.83/ 15.4; 32.44; 2.50; 46.95; 5:17.74)
4731    Васил Власов 1998 Дунав Русе
     (12.23; 5.73; 11.07; 1.58; 55.55/ 18.5; 28.21; 2.80; 40.19; 5:33.45)
4612    Венелин Цонев 1988 Лудогорец Рз
     (11.52; 6.03; 8.77; 1.64; 57.36/ 15.5; 23.44; 0; 30.50; 5:19.73)
         
20 км СПОРТНО ХОДЕНЕ (ШОСЕ)    
1:53:25    Николай Минков 1996 СКЛА Добруджа-Добрич
2:00:36    Петър Лалов 1992 СК Мизия
2:06:05    Атанас Атанасов 1972 СК Атлет 2004-Поморие
Share Button