Топ 3 на България при девойките за 2016-а

Българските ранглисти за 2016-а година ще бъдат публикувани в брой номер 1 на списание „Атлетика“, който ще излезе на 20 февруари.

Представяме ви най-добрите постижения на първите три девойки в ранглистите подготвени от Ивайло Лазаров.

100 м        
12,33 0.8  Габриела Георгиева 1997 Тунджа-Ямбол
12,34 -1.7  Никол Андонова 2000 СК Европул
12,34 0.7  Снежана Грудева 1997 Евър-Варна
         
200 м        
25,14 1.3  Ивелина Здравкова 1998 КЛАСА
25,23 0.2  Ева Спасова 1997 Черно море Атлетик-Варна
25,25 1.3  Зорница Нейкова 2000 Черно море Атлетик-Варна
         
400 м        
56,17    Лиляна Георгиева 2000 Тракия-Пловдив
56,65    Ивелина Здравкова 1998 КЛАСА
56,89    Кристина Борукова 1998 Тракия 96-Пловдив
         
800 м        
2:09.01    Лиляна Георгиева 2000 Тракия-Пловдив
2:11.64    Диляна Минкина 1997 Средногорски атлет-Пирдоп
2:14.18    Силвия Георгиева 1999 Евър-Варна
         
1500 м        
4:23.04    Диляна Минкина 1997 Средногорски атлет-Пирдоп
4:30.58    Лиляна Георгиева 1999 Евър-Варна
 4:51.30    Лушка Кокотанекова 1999 Б.Мулешков-Панагюрище
         
3000 м        
9:30.80    Диляна Минкина 1997 Средногорски атлет-Пирдоп
10:22.83    Силвия Георгиева 2000 Тракия-Пловдив
10:41.04    Лушка Кокотанекова 1999 Б.Мулешков-Панагюрище
         
5000 м        
17:08.81    Диляна Минкина 1997 Средногорски атлет-Пирдоп
17:21.81    Лиляна Георгиева 2000 Тракия-Пловдив
18:35.04    Лушка Кокотанекова 1999 Б.Мулешков-Панагюрище
         
ПОЛУМАРАТОН      
1:58:13    Виктория Дишлянова 1997 Б.Мулешков-Панагюрище
         
3000 м СТИПЪЛЧЕЙЗ    
10:58.14 НР мл.в.  Силвия Георгиева 1999 Евър-Варна
12:02.58    Наталия Иванова 1998 Атлетик 90-Луковит
12:15.06    Габриела Михайлова 2000 Локомотив-Дряново
         
2000 м СТИПЪЛЧЕЙЗ    
6:48.96 НР мл.в.  Силвия Георгиева 1999 Евър-Варна
7:34.58    Ния Вичева 2002 Орловец 93-Габрово
7:38.05    Габриела Михайлова 2000 Локомотив-Дряново
         
100 м С ПРЕПЯТСТВИЯ (83.8 см)    
14,78 1.3  Никол Андонова 2000 СК Европул
15,13 0.7  Диляна Йоргачкова 1998 Берое-Ст.Загора
15,17 1.3  Вержиния Рангелова 1997 Фортуна-Костинброд
         
100 м С ПРЕПЯТСТВИЯ ДЕВОЙКИ МЛАДША ВЪЗРАСТ (76.2 см)
14,50 1.9  Никол Андонова 2000 СК Европул
15,39 1.5  Марта Аргирова 2001 Атлетик-София
15,44 1.9  Вероника Драганова 2001 Супер спорт-Варна
         
100 м С ПРЕПЯТСТВИЯ МОМИЧЕТА ПОД 16 Г. (76.2 см)  
14,93 0.1  Росалия Рангелова 2001 Локомотив София-Никола Карапетров
15,30 0.1  Николета Петрова 2001 Супер спорт-Варна
15,62 0.1  Марта Аргирова 2001 Атлетик-София
         
400 м С ПРЕПЯТСТВИЯ    
61,10    Кристина Борукова 1998 Тракия 96-Пловдив
64,10    Диляна Йоргачкова 1998 Берое-Ст.Загора
65,57    Бояна Чепилева 2000 Академик-София
         
СКОК НА ВИСОЧИНА    
165    Матилда Ангелова 1998 Спартак-Плевен
164    Валерия Кадийска 2000 Пауталия-Кюстендил
160    Елеонора Драгиева 1999 Берое-Ст.Загора
         
ОВЧАРСКИ СКОК      
330 з  Йоана Йорданова 1997 Тракия 96-Пловдив
320    Маня Булкина 2000 Тракия 96-Пловдив
320    Женя Жекова 2001 Тракия 96-Пловдив
         
СКОК НА ДЪЛЖИНА    
6,00 1  Александра Троева 1998 АК Пълдин
5,99 0,3  Ариана Кузманова 2000 Атлетик-София
5,66 1,4  Симона Симеонова 2000 Дунав-Русе
         
ТРОЕН СКОК      
12,45 0,9  Златина Рандева 1998 АСКЛА Сливен
12,25 0,2  Александра Начева 2001 СК Пранджева
11,98 0,1  Александра Троева 1998 АК Пълдин
         
ГЮЛЕ (4 кг)      
12,65    Ивелина Петкова 1999 АСКЛА Сливен
11,91    Цветая Русева 1998 ЛК Спорт Атлетик-Разград
11,70    Габриела Димитрова 1999 АСКЛА Сливен
         
ГЮЛЕ (3 кг)      
14,62    Яна Копчева 2001 АК Георги Дъков
13,47    Ивелина Петкова 1999 АСКЛА Сливен
13,35 з  Габриела Димитрова 1999 АСКЛА Сливен
         
ДИСК        
48,38    Полина Макаева 1998 АК Георги Дъков
39,98    Яна Копчева 2001 АК Георги Дъков
36,23    Тамара Косева 1998 Етър 2007-В.Търново
         
ЧУК (4 кг)        
48,92    Екатерина Димова 1998 СКЛА Черно Море 2005 – Балчик
40,39    Йоанна Ангелова 1998 ЛК Спорт Атлетик-Разград
36,05    Деница Асенова 2000 ЛК Спорт Атлетик-Разград
         
ЧУК (3 кг)        
43,86    Елена Димитрова 2000 ЛК Спорт Атлетик-Разград
42,67    Деница Асенова 2000 ЛК Спорт Атлетик-Разград
40,02    Мария-Магдалена Абрашева 2001 СКЛА Черно Море 2005 – Балчик
         
КОПИЕ (600 гр.)      
40,45    Геновева Иванова 1998 АК Георги Дъков
39,06    Михаела  Петкова 1999 Дунав-Русе
33,73    Мария Димитрова 1999 СК Балкански лъвове-Септември
         
КОПИЕ (500 гр.)      
47,60 НР мл.в.  Михаела  Петкова 1999 Дунав-Русе
37,91    Венелина Петкова 2002 АК Георги Дъков
35,31    Виолета Банова 2001 СК Балкански лъвове-Септември
         
СЕДМОБОЙ      
4003    Елена  Симинкович 1998 Ч.Ч.Чендини
(16.74; 1.52; 8.55; 27.94/ 5.20; 20.00; 2:24.86)    
3833    Йорданка Стоянова 1999 Атлетик-Хасково
(17.45;1.46; 9.17; 28.20/ 4.65; 31.83; 2:34.12)    
3513    Катрин Георгиева 2000 КЛАСА
(19.92; 1.49; 8.74; 27.51/ 4.96; 19.57; 2:33.63)    
         
СЕДМОБОЙ ДЕВОЙКИ МЛАДША ВЪЗРАСТ    
3943    Ванеса Александрова 2002 Европул
(16.11; 1.35; 8.80; 26.95/ 4.89; 24.27; 2:28.16)    
3931    Йорданка Стоянова 1999 Атлетик Хасково
(17.22; 1.44; 10.08; 28.25/ 4.72; 31.21; 2:31.59)    
3734    Виктория Йорданова 2001 СК Костенец
(16.63; 1.53; 8.41; 26.30/ 4.72; 15.89; 2:42.43)    
         
ШЕСТОБОЙ МОМИЧЕТА ПОД 16 г.    
376    Виктория Йорданова 2001 СК Костенец
360    Ванеса  Александров 2002 СК Европул
274    Дияна Консулова 2002 СК Атлетика 2012-В.Търн
         
ЧЕТИРИБОЙ МОМИЧЕТА ПОД 14 г.    
286    Мила Димитрова 2003 Тракия 96-Пловдив
250    Емилия Рангелова 2003 Академик-София
249    Румяна  Мартева 2003 Дунав-Русе
         
10 км СПОРТНО ХОДЕНЕ (ШОСЕ)    
57:53    Габриела Красимирова 1999 Добруджа 99-Добрич
1:02:56    Джансел Мехмед 1998 СКЛА Нови пазар
1:03:00    Иванина Петкова 1997 СКЛА Шумен
         
5 км СПОРТНО ХОДЕНЕ (ШОСЕ)    
27:36    Габриела Красимирова 1999 Добруджа 99-Добрич
30:44    Кристиана Стефанова 2000 СКЛА Шумен
31:41    Виктория Герчева 2000 СКЛА Шумен
         
3 км СПОРТНО ХОДЕНЕ (ШОСЕ)    
15:15    Габриела Красимирова 1999 Добруджа 99-Добрич
18:13    Селин  Ахмед 2001 СКЛА Добруджа-Добрич
18:33    Йоана Пенева 2003 СКЛА Нови пазар
Share Button