Българският отбор за балканския шампионат по маратон

Трима атлети ще представят България на балканския шампионат по маратон на 9 октомври в София.

При мъжете са заявени опитните Шабан Мустафа и Росен Лилов, а при жените с националния екип ще се появи Радосвета Симеонова.

Шампионатът на АБАФ е в рамките на Софийския маратон, който се очаква да събере над 2000 бегачи на дистанциите 3 км, 10.55 км, 21.1 км и класическата дистанция от 42.195 км.

Тримата национали ще участват и в генералното класиране на маратона, както и на националния шампионат, който също ще се проведе в рамките на мащабното събитие.

Мустафа и Лилов са едни от най-добрите български атлети в бяганията на дълги разстояния в последните години. През пролетта Симеонова спечели маратона на Плевен, а на 26 юни стана трета на Старозарорския маратон.

На по-късите дистанции се очакват и най-силните българи в бяганията на средни и дълги разстояния Митко Ценов и Йоло Николов. В състезанието няма да вземе участие Милица Мирчева (участничка на олимпийския маратон в Рио де Жанейро). Милица започна да учи висше образование в САЩ през тази есен.