Добри Сталев покори Ком-Емине

Шампионът на десетобой за юноши за 2016-а Добри Сталев (вляво на снимката) премина най-тежкия туристически маршрут в България за 13 дни.

Сталев стартира от връх Ком по 600-километровото трасе на 6 август заедно с юношеския шампион на 400 м Живко Стоянов от Сливен. Стоянов, обаче издържа само два дни и се отказва на 8 август, след като е получава тежки мазоли и рани.

Добри продължава сам и има само една подкрепа от майка си с нови дрехи и бельо на връх Бузлуджа, което е средата на разстоянието. През цялото време десетобоецът ходи по 50-60 км на ден със спецални спортни обувки с пет пръста и обува само за един ден истински маратонки. На осмия ден получава крампи, но преодолява кризата и финишира на нос Емине на 18 август.

11216833_1128305657196198_4801749532554594920_n

По време на похода Сталев следи първите дни от атлетиката на олимпийските игри в Рио в телевизионни предавания по хижите на билото на Стара планина.

На 2-3 юли в Болу, Турция Добри Сталев спечели бронзов медал от балканския шампионат за юноши на десетобой с личен рекорд – 6211 точки.

dav

dav

Тогава състезателят на „Атлетик – София“ беше изправен пред извънредна ситуация, след като му откраднаха международня паспорт преди пътуването в Турция, но той се справи като на филм.

След бронзовия медал Сталев заяви, че ще покори Ком-Емине, ще избяга Софийския маратон на 9 октомври и ще стане балкански шампион за юноши на десебой през 2017-а. Първото обещание вече е изпълнено. Остават другите две!