Шабан Мустафа и Елена Димитрова са шампиони по планинско бягане – класическа дистанция

Шабан Мустафа (Шампион Сунгурларе) и Елена Димитрова (Локомотив Дряново) спечелиха националните титли при мъжете и жените класическа дистанция 10.6 км на 24 април в Челопеч.

Двамата нямаха конкуренция по живописното и атрактивно трасе по склоновете на Стара планина в идеално за състезание хладно време без вятър.

Шабан защитити титлата си от 2020-а година и премина разстоянието 10.6 км за 42:31 мин. Георги Гергов (Стратеш Атлетик – Ловеч) бе втори с 44:09 мин, а Димчо Мицов (Рилски атлет – Самоков) е бронзов медалист с 44:46 мин, като завоюва медала със силни последни метри пред Петър Борисов (Локомотив – Русе) – 44:49 мин.

Елена Димитрова по трасето в Челопеч

Димитрова също беше с класа над другите и триумфира с 53:43 мин. При дебюта си в планинско първенство шампионката в бяганията на средни разстояния Лиляна Георгиева (Актив 2013 – Пловдив) зае втора позиция, като навакса много от изоставането си в последните метри, които са бяха на асфалт и завърши за 54:11 мин. Бронзовитя медал бе за Билсерин Сюлейман (Нови Пазар) – 56:02 мин.

Шабан Мустафа и Елена Димитрова

Пета позиция пък зае съотборничката на Лиляна Георгиева – националната рекордьорка на 3000 м стипълчейз за девойки под 20 години – Силвия Георгиева с 58:09 мин.

Резултатите на мъжете вижте тук

Резултатите на жените вижте тук

На 25 април в Златица ще се проведе националния шампионат по планинско бягане дълга дистанция по трасе 31 км, както и шампионата в тези дисциплини при юношите и девойките под 18 год., и момичета и момчета под 16 години.