Българското участие на балканския шампионат за мъже и жени в зала

26-ият балканският шампионат за мъже и жени в зала бе на 20 февруари в Истанбул, Турция.

Българските атлети спечелиха три титли и общо пет медала в зала „Атакьой“, а президентът на БФЛА, АБАФ и Европейската атлетика Добромир Карамаринов откри състезанието.

Инна Ефтимова (60 м), Митко Ценов (1500 м) и Тихомир Иванов (скок височина) спечелиха златните медали за България.

Станислав Станков е вицешампион на 60 м с препятствия, като остана само на 0.03 сек. от титлата и личния си рекорд от 7.77.

Най-много стартове от българския отбор записа Никол Андонова, която си направи личен рекорд на 60 м със 7.54 в сериите, зае пето място на финала със 7.55, а също участва на троен скок и 4х400 м.