Исмаил Сенанджи и Маринела Нинева са национални шампиони на полумаратон

Жан Симукека и Наталия Семьонович са победители в общото класиране.

Жан Симукека от Руанда бе най-бърз на полумаратонската дистанция, която бе част от 37-то издание на Софийския маратон. Шампионът пробяга дистанцията за 1:05:17 ч. Втори само на 1 секунда от него остана кениецът Джоаш Коеч с 1:05:18 ч. Трети е украинецът Богдан Семьонович с 1:05:25 ч.

При жените украинката Наталия Семьонович триумфира с 1:15:28 ч. Втора след нея остана представителката на Руанда Аделин Мусабийейезу с 1:16:07 ч. Трета е българката Маринела Нинева с 1:17:33 ч.

Състезанието бе и национално първенство по полумаратон.

Исмаил Сенанджи (Евър – Варна) по убедителен начин спечели националната титла по полумаратон с 1:06:57 ч. Той зае и четвърто място в общото класиране. Среброто заслужи Митко Ценов (Атлет – Мездра), който завърши за 1:09:45 ч. Мирослав Спасов (Атлет – Мездра) се окичи с бронза с време 1:09:48 ч.

При жените Маринела Нинева (Локомотив – Дряново) прибави и национална титла на полумаратон, след като преди по-малко от месец в Кюстендил стана шампионка и на маратон. Тя завърши дистанцията с личен рекорд от 1:17:33 ч и взе четвъртата си поредна титла в тази дистнация. След нея се нареди Симона Неделчева (Русе Кар Мотор Спорт) с 1:18:19 ч, а бронзът стана притежание на Кристина Иванова (Младост 2012 – Благоевград) с 1:24:29 ч.