15 медала за българските атлети в Клуж Напока

Българските атлети заслужиха 15 медала (3 златни, 6 сребърни и 6 бронзови) на балканския шампионат за мъже и жени в Клуж Напока, Румъния на 19-20 септември.

Спортист номер 1 на България за 2015-а година Габриела Петрова взе две титли в хоризонталните скокове.

Впечатление направи и Марк Славов, който подобри националния рекорд на копие за сребърния медал. Славов постигна 83.40, което бе най-силния резултат на българин при мъжете.

Два медала имат Инна Ефтимова (титла на 200 м и второ място на 100 м), както и Яна Копчева (гюле и диск). Ефтимова взе и още едно сребро на 4х100 м. Ива Александрова също има бронз (седнобой) и сребро (4х100 м), а Кристина Борукова и Елена Митева по два медала от щафетите 4х100 м (сребро) и 4х400 м (бронз). Лиляна Георгиева също е една от атлетките, които си подобриха личния рекорд с 2:05.16 на 800 м за сребърния медал и има бронз от щафетата 4х400 м.

 България е на 4-о място в класирането по медали след Украйна (12-13-7), Турция (10-3-11) и Румъния (8-14-7).

Пълни резултати на българските атлети на балканския шампионат за мъже и жени в Клуж Напока, Румъния – 19-20 септември.

Златен медал

Габриела Петрова – троен скок – 14.19 (0.8)

Габриела Петрова – скок дължина – 6.41 (0.4)

Инна Ефтимова – 200 м – 23.81 (0.7)

Сребърен медал

Инна Ефтимова – 100 м – 11.70 (0.0), 11.72 (-0.6) в серите

Лиляна Георгиева – 800 м – 2:05.16

Михаела Петкова – копие – 50.35

Щафета 4х100 м жени (Инна Ефтимова, Елена Митева, Ива Александрова, Кристина Борукова) – 47.33

Марк Славов – копие – 83.40

Станислав Станков – 110 м с препятствия – 14.08 (-0.5)

Бронзов медал

Яна Копчева – диск – 41.48

Яна Копчева – гюле – 12.74

Щафета 4х400 м – жени (Елена Митева, Лиляна Георгиева, Божидара Гатева и Кристина Борукова) – 3:57.10

Митко Ценов – 3000 м стипълчекз – 9:01.31

Васил Власов – десетобой – 6237

Ива Александрова – седмобой – 4773

Четвърто място

Щафета 4х100 м – мъже (Петър Пеев, Станислав Станков, Венелин Георгиев, Светлин Иванов) – 40.71

Милена Миткова – скок дължина – 6.21 (-0.6)

Деян Гемижев – диск – 54.65

Пето място

Девора Аврамова – 3000 м – 9:59.57

Силвия Георгиева – 3000 м стипълчез – 11:18.96

Петър Пеев – 100 м – 10.49 (-0.5), 10.58 (0.2) в сериите

Маринела Нинева – 5000 м – 17:12.52

Шесто място

Йова Петрова- овчарски скок – 3.20

Кристина Борукова – 400 м с препятствия – 60.97

Светлин Иванов – 100  – 10.60 (-0.5), 10.70 (-0.1) в сериите

Елена Митева – 100 м с препятствия – 13.57 (-0.5)

Силвия Георгиева – 1500 м – 4:30.16

Екатерина Димова – чук – 47.90

Венелин Георгиев – 200 м – 21.43

Седмо място

Борис Линков – скок дължина – 7.43 (-0.4)

Христо Банков – гюле – 16.73

Радин Вълчев – 110 м с препятствия – 15.01 (-0.5)

Девето място

Божидара Гатева – 400 м с препятствия – 67.74

Десето място

Димана Йорданова – троен скок – 11.97 (1.1)

Единадесето място

Мартин Балабанов – 1500 м – 4:02.65

Шестнадесето място

Петър Пеев – 200 м – 26.53 (0.0)

Евгени Енев – три неуспешни опита на началната височина

Share Button