Run Bulgaria: Милица Мирчева с четвърта победа във веригата „Рън България“

Милица Мирчева (Атлет – Мездра) отново е на първо място във веригата „Рън България“ на Пазарджик рън на 5 септември.

Мирчева успя да победи повечето мъже на 5.36 км и взе дистанцията от 3 обиколки от 1.786 км за 18:20. Топ-атлетката ни в бяганията на дълги разстояния  бе следвана от Маринела Нинева (Локомотив – Дряново), която също бяга бързо и завърши за 18:42. Трета бе Девора Аврамова (Берое – Стара Загора) – 19:15.

Най-добрите при девойките

Националката Елица Тодорова (Среногорски атлет Пирдоп) спечели при девойките с 21:03 пред многократнаа шампионка на България – Петя Ковачева (Тангра – София) – 21:13.

Състезанието бе част от инициативата „Пазарджик – европейски град на спорта“, чиято програма претърпя промени поради извъредното положение през март, април и май.