Петър Борисов и Мария Николова спечелиха „Витоша рън“

14-ото издание на скоростното изкачване НДК – Черни връх се проведе тази неделя, 30 август.

Изненадващо победата при мъжете грабна Петър Борисов от Русе, който измина 18-километровото трасе за 1:49:11 ч. За младия националпо спортно ориентиране това бе дебют в състезанието.

Тазгодишният победител в обиколка на Витоша Ивайло Атанасов тук остана втори с 1:51:52 ч. Възпитаникът на Румен Механджийски не криеше амбициите си да победи и в това състезание, но нелепа травма дни преди старта му попречи. Трети завърши Александър Василев от „Юниверсал“ с 1:53:51 ч.

При жените най-бърза бе Мария Николова, която измина дистанцията за 2:07:10 ч, като зае и 7-о място в общото класиране. Тя също е дебютантка в такъв тип бягания, иначе е национална състезателка по академично гребане.

Втора в изкачването се нареди Анна Стефанова с 2:29:40 ч, а трета е Каролина Калибацева с 2:31:43 ч.

Състезанието за шеста поредна година бе организирано от Фондация „София – европейска столица на спорта“, Български туристически съюз, Природен парк „Витоша“ и Сдружение „Маратон“.