Петър Пеев и Инна Ефтимова най-бързи в София

Националният шампионат за мъже и жени започна в София на 8 август с една от най-атрактивните дисциплини – 100 м.

И в сериите, и във финалите на дисциплините имаше силен попътен вятър, който направи резултатите неофициални.

Петър Пеев (Ивет Лалова Спринт Академи – София) показа добра форма още в сериите с 10.36 (3.4), а на финала подобри постижението си с 10.32 (2.4) с убедителна победа.

Основният му конкурент Светлин Иванов (Ботев – Пловдив) закова 10.54 в битката за медалите (10.46 (4.6) в сериите) и заслужи среброто. Класирането между трето и шесто място бе в 0.09 секунди. Брознът бе за Слави Мутафов (Атлетик – София) – 10.60, четвъртото място за шампиона на препятствия Станислав Станков (Супер спорт – Варна) – 10.66, петото за шампиона на юношите Георги Христов (Славия) – 10.68, а шестото за шампиона от 2019-а година Антонио Иванов (Левски 2016 – София) – 10.69.

Многократният балкански шампион за юноши в спринта Веселин Живков (Академик – София) остана осми в този финал с 10.89 (10.73 (3.3) в сериите).

Финалът при жените бе доминиран от Инна Ефтимова (Дунав – Русе), която трябваше да се бори с Никол Андонова (СК Костенец) в първата половина на разстоянието.

Ефтимова бе по-бърза във втората част и финишира за 11.43 (2.5), а Андонова запази трудно сребърната си позиция с 11.82 срещу 11.85 на Виктория Георгиева (КЛАСА) и 11.86 на Карин Околие (Левски 2016 – София). Шампионката на девойките Мартина Писачева (Локомотив – Пловдив) бе пета с 12.00.

Снимки: Илиан Телкеджиев, lap.bg